PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza elektroniczna administracja na Mazowszu

  • pt    2 czerwca 2014 - 13:45

Własne konto użytkownika oraz możliwość składania pism urzędowych, wyszukiwania ofert inwestycyjnych i wydarzeń kulturalnych online to tylko niektóre zalety portalu Wrota Mazowsza.
Pod adresem www.wrotamazowsza.pl oprócz serwisu mapowego będzie dostępny również system e-urząd, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Mazowsza, w tym m.in. przedsiębiorcy.

System e-urząd przede wszystkim pozwoli mieszkańcom Mazowsza na zdalne załatwianie spraw. Wszystko dzięki portalowi interesanta z elektroniczną skrzynką podawczą, formularzami elektronicznymi i podsystemem płatności elektronicznych, które będą dostępne pod wspomnianym adresem.

– To szczególny dzień. Chcemy powiedzieć, że są już wszystkie narzędzia, aby uruchomić takie usługi w naszych gminach. Zależy to wyłącznie od decyzji wójtów, burmistrzów i prezydentów. Mamy nadzieję, że dzisiaj skłonimy władze lokalne do uruchomienia takich usług w całym województwie – powiedział Krzysztof Mączewski geodeta województwa mazowieckiego, dyrektor Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
 
Mazowsze stawia z jednej strony na cyfryzację danych (w tym danych przestrzennych), z drugiej – na rozwój e-usług skierowanych do mieszkańców. Wiąże się to również z takimi inwestycjami, jak budowa infrastruktury informatycznej (szerokopasmowego Internetu) oraz podnoszeniem kompetencji mieszkańców m.in. urzędników.

Niektóre samorządy mają już za sobą etap wdrażania usług elektronicznych – to gmina Lesznowola oraz powiat wyszkowski.  


 – Administracja publiczna, w tym administracja samorządowa musi być nowoczesna. Jest to przede wszystkim fantastyczna oferta dla naszych mieszkańców, ale również – szacunek dla czasu, transparentność budowania relacji między mieszkańcem a urzędem oraz ochrona środowiska – przyznała  Maria Jolanta Batycka-Wąsik wójt gminy Lesznowola.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.