PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza infolinia dla bezdomnych

  • PAP    31 października 2012 - 18:43
Rusza infolinia dla bezdomnych

- W czwartek 1 listopada Warmińsko-Mazurskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomi bezpłatną, całodobową infolinię dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 mogą one uzyskać informację o miejscach noclegowych i jadłodajniach.
Jak podało biuro prasowe wojewody infolinia będzie działać do 31 marca 2013 roku. Osoby potrzebujące, oprócz informacji o schroniskach czy miejscach wydawania odzieży, uzyskają także adresy instytucji, gdzie mogą starać się o pomoc prawną, medyczną oraz zapomogi.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest 31 placówek udzielających pomoc osobom potrzebującym, w tym bezdomnym i ubogim. Są to noclegownie, schroniska dla bezdomnych, tymczasowe punkty opieki, domy pomocy społecznej czy ośrodki wsparcia dla matek samotnych. Placówki te są prowadzone przez samorządy powiatowe, gminne, ale także stowarzyszenia i instytucje kościelne.

Jak wynika z wykazu umieszczonego na stronie interentowej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie w sumie placówki te mają ok. 1,1 tys. miejsc.

Najwięcej miejsc dla potrzebujących, bo 170, jest m.in. w Domu Odzyskanych dla Życia Monar Markot w Marwałdzie k/ Ostródy, w schronisku dla bezdomnych w Olsztynie - ponad 100 oraz 100 miejsc w Domu dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta w Elblągu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2012-11-02 10:51:41

    Genialny i prosty pomysl