PARTNER PORTALU
 • BGK

Rusza kampania informacyjna dot. danych adresowych

 • em    6 listopada 2015 - 12:19

Główny Urząd Kartografii i Geodezji organizuje kampanię informacyjną pod hasłem "Każdy adres jest ważny". Głównym celem jest promocja posiadania przez jednostki samorządowe aktualnych baz rejestrów adresowych.
 – Naszym celem jest uświadomienie, że dane adresowe są wykorzystywane w wielu sytuacjach, a prowadzona przez gminy ewidencja miejscowości ulic i adresów to baza, w której każdy adres może okazać się najważniejszym – wyjaśnia Jakub Giza, rzecznik prasowy GUGiK.

Kampania odbywa się w ramach projektu „TERYT 3 – Rozbudowa systemów do prowadzenia rejestrów adresowych - Etap I”. TERYT3 to projekt polegający na rozbudowie istniejących systemów do prowadzenia rejestrów adresowych, obejmujących ewidencję miejscowości, ulic i adresów (EMUIA) oraz państwowy rejestr granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju (PRG). Jednym z głównych założeń jest rozbudowa już istniejących aplikacji służących do przechowywania danych przestrzennych w postaci cyfrowej (Aplikacji EMUiA oraz Systemu Zarządzania PRG)

Jednym z głównych elementów kampanii będzie przygotowanie spotów reklamowych, w których poza wypowiedziami ekspertów – osób których skuteczność codziennej pracy uzależniona jest od posiadania rzetelnych danych adresowych – przedstawione zostaną wydarzenia, w jakich może zostać postawiony każdy z nas – np. sytuacja, w której służby medyczne nie mogą dotrzeć na czas z pomocą.

Rozbudowa systemów do prowadzenia rejestrów adresowych stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na dostęp do wiarygodnych informacji dotyczących właściwości miejscowej oraz lokalizacji obiektów terenowych. Poziom aktualności oraz referencyjność tych danych odgrywa znaczącą rolę między innymi w podejmowaniu przez gminy, miasta czy powiaty decyzji dotyczących infrastruktury planowania przestrzennego. Wiarygodność danych o punktach adresowych i ich lokalizacji przestrzennej jest również ważna z punktu widzenia działań kryzysowych oraz wykorzystywania tych informacji przez służby ratunkowe celem skutecznego reagowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • Victoria, 2015-11-30 09:58:23

  Do Buszar: Super, bardzo Ci dziękuję. No to chyba warto, aby więcej samorządów się tym zainteresowało.
 • Buszar, 2015-11-27 11:19:38

  Do Victoria: Wiadomo. Ponad 1/3
 • Victoria, 2015-11-18 16:34:33

  Wiadomo, które gminy już korzystają z aplikacji emuia?