PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył portal InSilesia.pl

  • PAP    23 marca 2010 - 18:57

Informacje o wydarzeniach na Górnym Śląsku, a także wiadomości o bieżących działaniach urzędów, instytucji, uczelni i firm z regionu będzie można znaleźć na uruchomionym we wtorek internetowym portalu InSilesia.pl.
Jak podają jego twórcy, to pierwszy na Śląsku tzw. newswire, czyli portal internetowy automatycznie zbierający wiadomości z podłączonych do niego źródeł. Ma być przydatny w pracy dziennikarzy i specjalistów ds. komunikacji, ale być także źródłem dla wszystkich poszukujących informacji o Górnym Śląsku.

- Zauważyliśmy, że firmy, instytucje czy organizacje pozarządowe chcą się komunikować z otoczeniem coraz bardziej profesjonalnie i często już to robią. Dotychczas brakowało jednak miejsca, w którym zebrane byłyby informacje o działalności tych podmiotów oraz komunikaty o najważniejszych wydarzeniach z regionu - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, inaugurującej projekt, prezes firmy Encja.com i pomysłodawca portalu Michał Wojciechowski.

Użytkownikami platformy mają być dziennikarze, którzy w jednym miejscu znajdą interesujące ich informacje. Koordynator projektu Anna Fudali zwróciła uwagę, że w regionie jest 75 urzędów miast, 40 uczelni wyższych oraz wiele firm i instytucji.

- Każdego tygodnia przysyłają one dziennikarzom olbrzymie ilości danych, które zapychają pamięć komputerów. Archiwizacja komunikatów za pośrednictwem portalu umożliwia odciążenie twardych dysków - wyjaśniła.

Drugą grupą adresatów są specjaliści ds. komunikacji w firmach i instytucjach, a trzecią - wszyscy mieszkańcy, którzy będą chcieli uzyskać informacje na temat regionu.

Portal InSilesia.pl będzie zbierał informacje prasowe śląskich firm, instytucji, jednostek samorządu i organizacji pozarządowych. W celu uzyskania szybkiego dostępu do informacji, są one na portalu pogrupowane tematycznie. Portal umożliwi też dostęp do materiałów multimedialnych, bazy kontaktów i kalendarium wydarzeń. Zainteresowane podmioty mogą także samodzielnie dodawać treści do portalu - za pośrednictwem internetowych biur prasowych.

Powiązane z portalem InSilesia.pl biura prasowe online umożliwią szybką publikację informacji prasowych i dostarczanie ich do wybranych adresatów. Komunikaty rozsyłane za pośrednictwem takich biur trafiają także automatycznie do portalu. Nad zawartością strony będzie czuwała redakcja, która ma prawo moderować komunikaty i zapobiegać publikowaniu treści reklamowych.

Takim internetowym biurem prasowym jest zainteresowany m.in. Uniwersytet Śląski w Katowicach. - Zdecydowaliśmy się na biuro prasowe online, aby polepszyć kontakty z dziennikarzami - powiedziała podczas konferencji rzeczniczka uczelni Magdalena Ochwat.
UŚ chce za pośrednictwem portalu archiwizować zdjęcia o dużej rozdzielczości oraz pliki dźwiękowe i filmowe - to wszystko co bardzo spowalniałoby stronę UŚ.

Jak zapowiada Wojciechowski, korzystanie z portalu będzie bezpłatne. InSilesia.pl ma się utrzymywać ze szkoleń w dziedzinie komunikacji, a także dzięki reklamie i abonamentowi za korzystanie z internetowego biura prasowego. Jak zapowiada prezes, w przypadku większości klientów ta opłata będzie wynosiła kilkaset zł miesięczne.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego, przyznanych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.