Ruszył portal z miejskimi awariami

Portal NaprawmyTo.pl przeznaczony do zgłaszania różnych usterek i awarii – np. dziur w jezdni, uszkodzonych latarni, dzikich wysypisk śmieci – uruchomiono w Lublinie.
Ruszył portal z miejskimi awariami

Ma służyć lepszemu zarządzaniu miastem i sprawnej komunikacji mieszkańców z urzędem.

„To jest nam bardzo potrzebne. Projekt ten wkomponowuje się w budowanie aktywności mieszkańców w dzielnicach i większej wrażliwości na to, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za przestrzeń miasta” – powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Na głównej stronie serwisu znajduje się mapa Lublina. Użytkownik, który chce zgłosić awarię czy usterkę umieszcza w określonym miejscu na mapie szare kółeczko. Następnie opisuje problem wykorzystując katalog kilkunastu kategorii spraw pogrupowanych w działy: infrastruktura, bezpieczeństwo, budynki, przyroda i inne.

Można również dołączyć zdjęcie. Zgłoszenie – nazywane w systemie alertem – kierowane jest do instytucji i służb, które są odpowiedzialne za daną kategorię zgłaszanego problemu.

Alerty można wysyłać anonimowo, ale wtedy zanim trafią do odpowiednich służb, są weryfikowane przez opiekuna systemu, którym jest Stowarzyszenie Homo Faber. Do opiekuna systemu trafiają też alerty z kategorii „inne”.

„Jeśli przychodzi trudny alert, jakaś np. wielowątkowa sprawa, to my będziemy szukać odpowiednich instytucji i sposobów rozwiązania problemu” – powiedział Piotr Skrzypczak z Homo Faber.

Na stronie NaprawmyTo.pl można na bieżąco śledzić, ile i jakich alertów zgłoszono, ile i które są w fazie naprawiania, ile i które zostały już naprawione, a ile i które naprawione nie będą i dlaczego. System umożliwia też powiadamianie użytkowników, którzy tego chcą, o wszelkich alertach zgłoszonych np. w ich dzielnicy, czy na wskazanej przez nich ulicy. Jest też funkcja „poprzyj”, umożliwiająca poparcie jakiegoś alertu bez konieczności jego osobnego zgłaszania.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE