PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła strona z informacjami dla opolskich seniorów

  • aw/PAP    8 sierpnia 2016 - 17:43
Ruszyła strona z informacjami dla opolskich seniorów
Na stronie można więc m.in. zajrzeć do kalendarza najbliższych wydarzeń kulturalnych, dowiedzieć się o projektach i imprezach, przeczytać bieżące informacje o działalności Rady Seniorów Miasta (fot.pixabay)

Kalendarz aktualnych wydarzeń w mieście, zaproszenia do udziału w projektach, informacje o działalności organizacji pozarządowych skupiających seniorów – m.in. te wiadomości znajdują się na uruchomionej w poniedziałek stronie internetowej dla opolskich seniorów.
Portal tematyczny (wortal) www.seniorwopolu.pl powstał w ramach prowadzonej tam polityki senioralnej.

Koordynatorka tych działań Iwona Niedojadło powiedziała, że głównym celem i założeniem powstania wortalu jest dostarczanie informacji starszym mieszkańcom Opola m.in. o propozycjach do nich skierowanych.

Na stronie można więc m.in. zajrzeć do kalendarza najbliższych wydarzeń kulturalnych, dowiedzieć się o projektach i imprezach, przeczytać bieżące informacje o działalności Rady Seniorów Miasta Opola, przybliżyć wiedzę o działalności organizacji pozarządowych skupiających seniorów, a w razie potrzeby skorzystać z podanych tam telefonów alarmowych.

Nie brakuje też informacji przydatnych w "życiowych, typowych" sytuacjach, np. gdzie można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny, jak i tych mniej typowych np. co zrobić w przypadku znalezienia na ulicy rannego zwierzęcia.

W ocenie Niedojadło walorem wortalu jest możliwość prezentacji opolan mających ciekawe pasje lub zainteresowania. "Wielu seniorów pisze wiersze, wygrywa maratony, ma fantastyczne pasje. O nich się rzadko mówi, dlatego chcemy przybliżać sylwetki tych wyjątkowych opolan" - zaznaczyła koordynatorka ds. polityki senioralnej.

Jak podkreśliła, strona jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przyszłych użytkowników. "Wielu seniorów wskazywało na potrzebę stworzenia strony, gdzie w jednym miejscu znaleźliby wszystkie interesujące ich informacje. Takim medium był i będzie dalej wydawany papierowy informator +Senior w Opolu+. Kolejnym krokiem jest ten wortal" - wyjaśniła.

Wyraziła także przekonanie, że nowe medium będzie wykorzystywane przez mieszkańców Opola. "Wortal ma też być przeciwdziałać stereotypom, że seniorzy nie potrafią posługiwać się komputerem czy korzystać z internetu" - powiedziała. Jednocześnie wskazała, że z tymi informacjami mogą zapoznawać się również dzieci seniorów, a następnie przekonywać swych rodziców do skorzystania z danych ofert.

W ostatnim czasie miasto w ramach polityki senioralnej informowało m.in. o rozdaniu kilku tys. tzw. Kopert Życia, w których zapisuje się informacje o chorobach i przyjmowanych lekach niezbędnych lekarzom czy ratownikom do ratowania życia, a także o wprowadzeniu tam niebawem dającej zniżki Karty Seniora. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.