PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyły konsultacje programu Polska cyfrowa

  • GK    2 października 2013 - 23:55
Ruszyły konsultacje programu Polska cyfrowa

Zaczęły się konsultacje społeczne projektu Programu operacyjnego Polska cyfrowa. Na ten specjalny unijny program cyfryzacji kraju przeznaczono w latach 2014-2020 ponad osiem miliardów złotych.
Konsultacje projektu Programu operacyjnego Polska cyfrowa przygotowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego potrwają do 6 listopada.

Na ten specjalny unijny program cyfryzacji kraju przeznaczono w latach 2014-2020 ponad osiem miliardów złotych. Cel programu to wykorzystanie potencjału cyfrowego do poprawy jakości życia.

Czytaj też: Znamy założenia programu PO Polska Cyfrowa

MAC wychodzi z założenia, że pełne wykorzystanie potencjału nowoczesnych technologii wymaga nie tylko budowy infrastruktury i usług, ale także wspierania kompetencji cyfrowych Polaków.

Dziś internet dociera już do 70 proc. polskich domów, ale regularnie korzysta z niego tylko 59 proc. Polaków. Korzystającym z internetu często brakuje też bardziej zaawansowanych kompetencji cyfrowych, by w pełni mogli wykorzystać potencjał nowych technologii w życiu prywatnym i zawodowym.

Cyfryzacja jest także potrzebna, by usprawnić kontakty obywateli z urzędami - na razie jednak tylko co trzeci urząd w Polsce udostępnia e-usługi.

Resort przypomina, że cyfryzacja decyduje o tym, jak załatwiamy swoje sprawy w urzędach, jak zdobywamy nowe kompetencje, by móc realizować swoje plany i nadążać za wyzwaniami współczesności oraz jak rozwija się nasza gospodarka.

By mądrze wydać unijne pieniądze, niezbędna jest także ścisła współpraca administracji z partnerami z różnych obszarów - organizacjami pozarządowymi, samorządami, inwestorami. Dlatego resort zachęca do zgłaszania uwag na portalu mamzdanie.org.pl.

Cały dokument PO PC i diagnoza do PO PC dostępna jest tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.