Rzeszów liczy oszczędności dzięki ePUAP

Niemal 40 tys. zł zaoszczędził w 2012 r. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, dzięki realizacji spraw elektronicznie, m.in. przy wykorzystaniu platformy ePUAP.
Rzeszów liczy oszczędności dzięki ePUAP

Kwotę taką wskazuje licznik oszczędności elektronicznej obsługi klienta, który urząd opublikował na swojej stronie internetowej.

Dzięki ograniczeniu tradycyjnego, papierowego sposobu załatwiania spraw urzędowych, Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zaoszczędził prawie 40 tys. zł, z czego blisko 11 tys. zł. dzięki wysyłaniu pism przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej.

Oprócz wykorzystania narzędzi komunikacji elektronicznej m.in. poczty email oraz ePUAP, oszczędności dla urzędu przyniosło stosowanie systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD).

Wybór elektronicznego zarządzania dokumentacją pozwolił urzędowi na zmniejszenie kosztów zakupu materiałów biurowych (papier, koperty, tonery) oraz opłat za przesyłki pocztowe. Do korzyści przeliczalnych na złotówki należy również doliczyć czas.

Więcej informacji o liczniku oszczędności Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To totalna sciema, podejrzewam że koszt rocznego utrzymania systemu EZD przewyższa kwotę 40 000 zł, a gdzie pensje urzędników obsługujących EZD, koszty wdrożenia, zakupu e-sprzętu, kart do e-podpisów itd.? Nie dajcie się nabrać, to jednostronne obliczenia... sama platforma ePUAP, to jeden wielki b...ubel, który od ponad 5-ciu lat jest reanimowany i do dzisiaj nie do końca działa... Ktoś wyliczył sobie 20 gr za kartę z sufitu i przemnożył przez ilość spraw, to jakiś żart? Za PRL robili lepsze sprawozdania. rozwiń

kolorowe okulary, 2013-01-20 23:21:29 odpowiedz

Polecam witrynę z aktualnościami o profilu zaufanym ePUAP facebook.com/profilzaufany

PZ, 2013-01-17 12:33:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE