PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd Jasła przygotował aplikację mobilną o mieście

  • PAP    21 stycznia 2015 - 17:27
Samorząd Jasła przygotował aplikację mobilną o mieście
Fot. Fotolia

W sklepach Google Play i Apple Store dostępna jest aplikacja mobilna "Jasło". To kompleksowy przewodnik i informator dotyczący Jasła i najbliższych okolic - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa tego podkarpackiego miasta Agata Koba.
Aplikacje można pobrać za darmo; została przygotowana na telefony oraz tablety. Działa zarówno z trybie online jak i offline.

Jak dodała Koba, koszt powstania aplikacji, przygotowanej dla miasta przez firmę Amistad, wyniósł ok. 25 tys. zł.

Czytaj też: Przemyśl, Kołobrzeg, Karpacz i Ełk nominowane do Mobile Trends Awards 2014

"Sądzimy, że aplikacja będzie przydatna nie tylko dla turystów, ale także dla mieszkańców. Obok atrakcji turystycznych, znajduje się w niej baza gastronomiczna i noclegowa. Ponadto jest w niej pełna lista bankomatów, stacji benzynowych i aptek z informacją o dyżurach nocnych" - zaznaczyła rzeczniczka.

Z aplikacji można się również dowiedzieć o godzinach mszy świętej w jasielskich kościołach, jest też rozkład komunikacji miejskiej.

Koba podkreśliła, że aplikacja informować będzie również o wydarzeniach w mieście, w tym o wystawach, koncertach; będzie w niej również repertuar kina. "Z aplikacji będzie można się dowiedzieć także o atrakcjach turystycznych w okolicach Jasła, np. o Karpackiej Troi w Trzcinicy, czy winnicach, z których ten region słynie" - dodała.

Aplikacja utworzona została dla miasta w ramach projektu "Miasto Wiedzy. Smart city. Wdrożenie aplikacji mobilnej"; jest cały czas aktualizowana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.