PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd Podlasia wdraża elektroniczne usługi dla mieszkańców

  • bad    25 kwietnia 2014 - 17:18
Samorząd Podlasia wdraża elektroniczne usługi dla mieszkańców

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zostały podpisane dwie umowy z wykonawcami zadań w ramach realizacji projektu „Wdrażanie elektronicznych usług dla ludności województwa podlaskiego – część II, administracja samorządowa”.
Umowy zostały podpisane z Centrum Informatyki „ZETO" S.A. z Białegostoku na wykonanie, dostawę, instalację, wdrożenie podlaskiej platformy edukacyjnej oraz przeprowadzenie szkoleń, a także z firmą Intergraph Polska Sp. z o.o. z Warszawy na wykonanie, dostawę, instalację, wdrożenie GIS Podlasia oraz przeprowadzenie szkoleń.

- Bardzo się cieszę, że dzisiaj podpisujemy już ostatnie umowy w ramach Społeczeństwa Informacyjnego RPO i wierzę, że od tego momentu czeka nas już tylko etap realizacji i szczęśliwego zakończenia tych projektów w Brukseli. W ramach perspektywy finansowej 2007-2013 postawiliśmy bardzo mocno na technologię informacyjną - podkreślał Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego.

Projekt realizowany jest w latach 2012-2015, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa IV Społeczeństwo informacyjne. Wartość projektu wynosi 84,2 mln zł, z tego 78% pochodzi ze środków Unii Europejskiej 7% z budżetu Państwa, natomiast pozostałe 15% to wkład własny jednostek samorządu terytorialnego uczestniczących w projekcie.

Beneficjentami Projektu są województwo podlaskie - będące liderem projektu oraz 129 jednostek samorządu terytorialnego z województwa podlaskiego - będących partnerami projektu. Projektem objętych zostanie również ponad 1100 jednostek podległych samorządom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.