PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy bliżej Natury 2000

  • GK/gdos.gov.pl    19 sierpnia 2011 - 09:13
Samorządowcy bliżej Natury 2000

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uruchamia platformę e-learningową e-Natura 2000. Projekt przeznaczony jest dla samorządowców i studentów.
Od września pod adresem www.e-natura2000.pl będzie można zdobyć wiedzę na temat funkcjonowania Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

Głównym celem platformy e-Natura 2000 jest podniesienie świadomości i wiedzy na temat sposobu funkcjonowania sieci Natura 2000.

W ramach platformy przygotowane zostaną dwa szkolenia dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i urzędników oraz dla studentów.

Platforma realizowana jest w ramach projektów „Sieć Natura 2000 – drogą do rozwoju” oraz „Złap Równowagę, Odkryj Naturę” dofinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu infrastruktura i środowisko.

Pierwsze szkolenie, przeznaczone dla przedstawicieli administracji lokalnej, zostanie udostępnione na platformie e-Natura2000 we wrześniu.

Jego ważnym elementem będą studia przypadków, które na bazie rozwiązań wdrożonych już w innych regionach pozwolą na zaprezentowanie najlepszych praktyk i uniknięcie potencjalnych błędów.

Czytaj też: Natura - wielki problem gmin

Oddzielny program szkolenia, uzupełniony o informacje dotyczące ekologii, przygotowany zostanie dla studentów i zostanie udostępniony na początku nadchodzącego roku akademickiego.

Każdy kto ukończy wszystkie moduły szkolenia i poprawnie zda końcowy test z wiedzy nabytej w trakcie trwania kursu, otrzyma od Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska certyfikat potwierdzający odbycie szkoleń.

Za technologiczne wdrożenie platformy e-learningowej, a także opracowanie programów interaktywnych szkoleń, odpowiedzialna będzie firma Smart Education.

Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia udziału w szkoleniach pod adresem www.e-natura2000.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.