PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy pomagajcie Latarnikom

  • AW    9 listopada 2012 - 17:39
Samorządowcy pomagajcie Latarnikom

Przeszkoleni w umiejętnościach trenerskich Latarnicy Polski Cyfrowej rozpoczęli zajęcia z grupami pokolenia 50+. Od sierpnia do końca października przeprowadzili już 278 zajęć, poświęcając na nie – jako wolontariusze – 7851 godzin pracy. Dzięki nim pierwszy krok w cyfrowym świecie zrobiło 2351 osób.
Cieszyn, Myślibórz, Kalisz, Boguchwała, Toruń i Kiwity - to tylko kilka miejsc na mapie spotkań z ostatnich dni. Codziennie spływają relacje od co najmniej kilku Latarników - informuje ministerstwo administracji i cyfryzacji.

Czytaj też:3/4 Latraników mieszka w miastach

W grudniu ruszy społecznościowy portal Latarnicy.pl, który zintegruje wszystkie dotychczasowe narzędzia informacyjno-komunikacyjne Polski Cyfrowej Równych Szans na Interaktywnej mapie, gdzie każdy łatwo znajdzie informacje o Latarnikach, punktach publicznego dostępu do internetu, organizacjach i instytucjach lokalnych, które wspierają PCRS.

W styczniu zacznie działać specjalny telefon kontaktowy do krajowego centrum kompetencji cyfrowych PCRS - to powinno ułatwić udział w zajęciach i umówienie spotkania.

Latarnicy Polski Cyfrowej są dziś niemal w każdym powiecie. To wolontariat edukacyjny zorganizowany na skalę nieznaną w Polsce. Lokalni animatorzy rozpędzają swe działania z dnia na dzień - zwraca uwagę Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie". - Sukces Latarników zależy w pierwszym rzędzie od nich samych, ale niezwykle ważna jest pomoc Stowarzyszenia, ale i- kto wie, czy nie najważniejsza? - pomoc, jakiej udzielić mogą lokalne władze, organizacje, instytucje i przedsiębiorcy.

Z wielu miejsc napływają już pierwsze sygnały: na różne sposoby Latarnikom pomagają samorządowcy, np. udostępniając sale, ułatwiając kontakty i promując codzienne działania. Także ułatwiając np. dojazd do mniejszych miejscowości.

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie" apeluje zatem do samorządowców o zainteresowanie się działaniami Latarników i udzielenie im wsparcia. Informacji kontaktowych można szukać pod adresem: pcrs@mwi.pl lub telefonicznie: p. Michał Golemo + 48 502358454.

Latarnicy mogą także korzystać ze wsparcia przedsiębiorców. Zasady współpracy reguluje „kodeks" dostępny w Bibliotece Latarnika. Firmy pełnić mogą zaszczytną rolę dobrodziejów POLSKI CYFROWEJ RÓWNYCH SZANS i angażować się w inicjatywy organizowane przez Latarników, promując swój wizerunków (ale nie produkty i usługi).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Wolna 50+, 2012-11-13 10:37:34

    Brawo dla Latarników! Powodzenia w realizacji cennej inicjatywy!