PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy z Wielkopolski spotkali się z wiceministrem MAC

  • em    30 lipca 2015 - 21:58
Samorządowcy z Wielkopolski spotkali się z wiceministrem MAC
Spotkanie otworzyli Wicewojewoda Wielkopolski, Dorota Kinal oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, Jacek Gursz (fot. mat. prasowe)

Wiceminister Administracji i Cyfryzacji, Bogdan Dombrowski wraz z samorządowcami z Wielkopolski wziął udział w konferencji p.t.: Wyzwania cyfrowe dla Wielkopolski w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.
Aby zaprezentować pełnię szans, które niedługo znajdą się w zasięgu ręki samorządów lokalnych, podczas konferencji przedstawione zostały zasady ubiegania się o środki z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (oś priorytetowa I, II i III), o czym opowiedzieli Wiceminister Administracji i Cyfryzacji, Bogdan Dombrowski oraz Dyrektor Departamentu Telekomunikacji MAC, Stanisław Dąbek.

Inwestycje w sieci szerokopasmowe ważne dla społeczeństwa

Pierwsze konkursy na realizację zadań w obszarze budowy infrastruktury szerokopasmowej, dostępne dla JST zostaną uruchomione we wrześniu tego roku. Samorządowcy mogą ponadto korzystać z szeregu szkoleń omawiających proces inwestycyjny w sieci szerokopasmowe, w ramach Akademii Sieci Szerokopasmowych.

Program warsztatów ma na celu uświadomienie uczestnikom wpływu inwestycji w sieci szerokopasmowe na rozwój społeczności lokalnych oraz pobudzanie wzrostu gospodarczego, a także poszerzenie i aktualizację wiedzy w zakresie procesów związanych z wydawaniem decyzji, pozwoleń, opinii, uzgodnień i innych działań towarzyszących realizacji inwestycji w sieci szerokopasmowe.

Specjaliście o rozwoju e-administracji

Na temat dofinansowania projektów związanych ze świadczeniem elektronicznych usług publicznych ze środków WRPO 2014 – 2020 opowiedziała pani Alina Wojciechowska z Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego UMWW. W sposób szczególny skupiła się na Osi Priorytetowej 2. Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego.

Uczestnicy konferencji mogli również zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami teleinformatycznymi i zagadnieniami dotyczącymi przyszłości e-administracji w oparciu o rozwiązania firmy INEA oraz z możliwościami rozwoju wielkopolskich samorządów lokalnych, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2.18.

W spotkaniu udział wzięło ponad 100 samorządowców z całej Wielkopolski. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.