PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządowe informacje na stronie prezydenta

 • PAP    26 kwietnia 2012 - 15:26
Samorządowe informacje na stronie prezydenta

Do zaangażowania mieszkańców w życie lokalnych wspólnot zachęca prezydent Bronisław Komorowski. Na jego stronie internetowej uruchomiono zakładkę, na której będą gromadzone informacje o samorządach i inicjatywach lokalnych.
Witryna jest miejscem gromadzenia i rozpowszechniania dobrych praktyk, które są podzielone na trzy kategorie.

Pierwsza - Wspólnota Obywatelska - obejmuje inicjatywy dotyczące zwiększenia udziału obywateli w realizacji zadań publicznych, działalności gminy lub powiatu na rzecz dobra wspólnego. Druga - to Partnerstwo Samorządów. W trzeciej - Obywatelskiej Inicjatywie Lokalnej - można znaleźć informacje o efektywnej i nowatorskiej realizacji zadań publicznych dotyczących społeczności lokalnej w oparciu o zaangażowanie obywatelskie mieszkańców.

- Podróżując po Polsce, miałem okazję poznać wiele inicjatyw samorządowych, dobrze służących pobudzaniu obywatelskiej aktywności. Nieraz też mogłem podziwiać, jak twórcze okazały się pomysły mieszkańców, którzy chcieli mieć wpływ na swe Małe Ojczyzny i na co dzień współdecydować o ich losach. Jestem przekonany, iż warto rozpowszechniać te przykłady dobrych praktyk i zachęcać Polaków do czynnego udziału w kształtowaniu własnego otoczenia. Dlatego na prezydenckiej stronie internetowej uruchomiliśmy Witrynę Obywatelską - napisał prezydent na swojej stronie www.

Komorowski podkreślił, że reforma samorządowa sprzed 20 lat "wyzwoliła ogromny potencjał społeczeństwa obywatelskiego" i otworzyła przed Polską nowe możliwości.

- Działając razem możemy osiągnąć więcej, dlatego tak ważna jest współpraca między samorządami, obywatelami i organizacjami pozarządowymi - zaznaczył prezydent.

Jego zdaniem zaangażowanie mieszkańców w życie lokalnych wspólnot powinno być traktowane jako wyraz współczesnego patriotyzmu.

- Coraz powszechniej potrafimy mądrze działać, skupiać wysiłki na wspólnym celu i skutecznie rozwiązywać problemy. Taką szansę na poziomie lokalnych wspólnot daje samorząd. Samorząd, którego siłą jest aktywność wszystkich członków danej społeczności. Przyszłość Polski jest w rękach każdego z nas - podkreślił prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • LALA, 2012-05-02 10:58:27

  GDYBY PREZYDENTEM BYŁ JAKIŚ INNY PAN TO CZEMU NIE SKORZYSTAĆ Z TAKIEJ STRONY...
 • TEKO, 2012-05-01 21:14:39

  Może tak więcej szczegułów?Czy to się dopiero zaczyna czy już będzie PO ?
 • JOTKA, 2012-05-01 08:30:23

  Panie Prezydencie! Do patriotyzmu coraz dalej. Kasiorka go wypiera. Lokalne wspólnoty jeszcze jakoś zipia a samorzad sam się rzadzi. Wezmy taki Lubien Kujawski. Ni pies ni wydra. Współpracuja sami z soba w poziomie. W pionie zero współpracy , chyba ze na papierze