PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy chcą terminali płatniczych. Już 518 wniosków o dołączenie do programu e-płatności

  • PAP/KDS    23 czerwca 2017 - 14:07
Samorządy chcą terminali płatniczych. Już 518 wniosków o dołączenie do programu e-płatności
Zdjęcie ilustracyjne (fot.pixabay.com)

Krajowa Izba Rozliczeniowa i Ministerstwo Rozwoju podały najnowsze dane dotyczące programu upowszechnienia płatności bezgotówkowych w administracji. Okazuje się, że przez niespełna 3 miesiące od jego startu zgłosiło się do niego aż 518 urzędów. Terminale chcą mieć u siebie również bardzo małe gminy.
Z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej, która wspólnie z Ministerstwem Rozwoju realizuje Program upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej wynika, że od jego uruchomienia na początku kwietnia do 22 czerwca chęć udziału w projekcie zgłosiło 518 urzędów z całego kraju.

Co ważne, w 279 urzędach już podpisało umowy na terminal POS lub WebPOS Paybynet.

- Terminale płatnicze POS zostały zainstalowane i uruchomione w 176 urzędach, a w 121 dostępna jest usługa WebPOS Paybynet, umożliwiająca przyjmowanie płatności z wykorzystaniem smartfonu w oparciu o mobilne aplikacje bankowe. To bardzo satysfakcjonujące wyniki - mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR, odpowiedzialny za Obszar Usług Kartowych i Internetowych.

Z kolei Marianna Sidoroff z Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Rozwoju przyznała, że resort jest zadowolony z tempa wdrażania programu. - Zainteresowanie urzędów widać szczególnie podczas prowadzonych przez nas działań edukacyjnych i wizyt informacyjnych w regionach. Dodatkowo cieszy nas fakt, że po zgłoszeniach widzimy, że skutecznie docieramy też do bardzo małych samorządów - zaznaczyła.

Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej obejmuje urzędy wojewódzkie, urzędy marszałkowskie, urzędy miast i gmin, a także starostwa powiatowe i Policję. Udział w programie jest dla urzędów bezpłatny. Operatorzy nie obciążają ich opłatami z tytułu korzystania z terminali, ani za obsługę realizowanych płatności dokonywanych w ramach programu. Również klienci urzędu, dokonujący płatności z wykorzystaniem terminala POS nie ponoszą opłat za dokonanie transakcji realizowanych w ramach programu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.