Samorządy mogą pomóc internautom

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 22-02-2010
  • drukuj
Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu to ważne, ale też kosztowne działanie. Z pomocą unijnych dotacji jest szansa na objęcie pomocą większej społeczności.
Samorządy mogą pomóc internautom

Dostęp do sieci nie zawsze wystarcza, aby mieszkańcy zaczęli z niej korzystać. Nawet jeżeli ktoś z łatwością może się do niej podłączyć, to barierą mogą być koszty jej utrzymania lub po prostu brak świadomości zalet korzystania z Internetu – pisze „Rzeczpospolita”.

Właśnie wtedy do akcji powinny wkraczać samorządy z projektami wspierającymi społeczny i cyfrowy rozwój lokalnej społeczności w ramach programu „Innowacyjna gospodarka”.

Mogą one obejmować m.in. całkowite lub częściowe pokrycie kosztów dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych na obszarze objętym projektem, pokrycie kosztów dostarczenia, instalacji oraz serwisowania sprzętu komputerowego lub niezbędnego oprogramowania czy zakup usługi przeprowadzenia szkoleń dla mieszkańców z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu.

Samorządy mają na to czas do końca kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie www.wwpe.gov.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bez przesady z tymi dotacjami Unijnymi przeciez to nasze pieniądze redystrybuowane przez Unię,bilans w tej chwili wychodzi na zero albo nawet na minusie jak twierdza nasi europosłowie.

Krzysiek., 2010-02-23 10:32:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE