PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy powinny inwestować w miejskie sieci

  • wnp.pl    10 września 2012 - 11:15
Samorządy powinny inwestować w miejskie sieci

- Samorządy powinny koncentrować się na wyrównywaniu szans mieszkańców w porównaniu z mieszkańcami obszarów najlepiej rozwiniętych - uważa Dominik Herberholz z Asseco Poland. - Nie da się tego osiągnąć bez nowoczesnej infrastruktury informatycznej.
Zdaniem naszego rozmówcy, aby móc skutecznie rozwijać wdrażanie e-usług zarówno w administracji jak i edukacji czy zdrowiu, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura teleinformatyczna i dostęp do internetu.

Czytaj też: Podziału na internetową Polskę A i B nie da się przeskoczyć

- Dotyczy to zarówno urzędów jak i samych mieszkańców - mówi Dominik Herberholz. - Nie można wdrażać elektronicznej skrzynki podawczej i liczyć na popularność tej usługi wśród mieszkańców, jeżeli w gminie działa tylko jeden operator, który w dodatku nie wszędzie dociera ze swoim zasięgiem.

Dlatego, jak podkreśla przedstawiciel Asseco Poland, określając priorytety inwestycyjne samorządy powinny skupić się na budowie sieci miejskich będących swoistymi autostradami dla świadczenia usług drogą elektroniczną.

- Równolegle trzeba położyć nacisk na rozwój systemów wymiany informacji między instytucjami publicznymi - dodaje Dominik Herberholz. - W Polsce brakuje systemu umożliwiającego urzędnikom bezpośredni, elektroniczny dostęp do baz danych prowadzonych przez różne instytucje publiczne. Skutkuje to tym, że mieszkaniec musi w różnych urzędach wielokrotnie wypełniać te same dane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.