PARTNER PORTALU
  • BGK

Seniorom z Chełma komputer niestraszny

  • Rynek Seniora/Dziennik Wschodni    27 stycznia 2015 - 10:43
Seniorom z Chełma komputer niestraszny

Organizowane przezMBP kursy dla seniorów cieszą się dużą popularnością (fot.Shutterstock)

Zakończyła się kolejna edycja warsztatów komputerowych w Chełmie, ale ich pomysłodawcy już mają chętnych na trzy kolejne. Organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną kursy dla seniorów cieszą się dużą popularnością.
Do tej pory z propozycji MBP skorzystało około 60 osób. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu a cykl trwa dwa miesiące. Następna grupa rozpocznie naukę już w przyszłym tygodniu.

Seniorzy tłumaczą, że jest to potrzebne, żeby nie tylko przeglądać treści w internecie, ale również, by móc komunikować się z rodziną, która mieszka daleko, często poza granicami Polski albo załatwiać niektóre sprawy za pośrednictwem sieci.

Autorzy pomysłu cieszy też fakt, że udział w zajęciach i poznanie możliwości, jakie daje komputer z internetem, mobilizuje seniorów do zakupu własnego sprzętu.

Osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności mogą to robić na cotygodniowych spotkaniach Klubu "emeryt.pl”. To właśnie jego członkowie już na początku działalności klubu zgłosili potrzebę zorganizowania kursu obsługi komputerów od podstaw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Dziadek, 2015-01-28 20:18:13

    Ładne zdjęcie i uśmiech seniora i ogląda dziadek zdjęcia amatora. Laptop na kolankach nie straszny i cieszy go,że ma kontakt własny.