PARTNER PORTALU
  • BGK

Seniorzy do Internetu

  • JL    13 maja 2010 - 09:45

Powstała Koalicja Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ „Dojrz@łość w sieci”. Ma ona ułatwić osobom powyżej 50 lat korzystanie z Internetu i z nowoczesnych technologii informatycznych.
Inicjatywa ma zmniejszyć dystans w dostępie do technologii teleinformatycznych, Internetu i usług informatycznych osobom mniej doświadczonym w korzystaniu ze współczesnych narzędzi komunikacji. Jej celem jest zjednoczenie firm, organizacji pozarządowych, samorządów oraz instytucji wokół idei zwiększenia aktywności osób starszych w sieci. Koalicja ma być miejscem współpracy i wymiany doświadczeń. Jednym z obszarów działań jest popularyzacja wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i poprawa dostępu oraz umiejętności posługiwania się nimi.

Koalicja ma charakter nieformalny. Jest otwarta na nowych członków, firmy urzędy oraz instytucje, które chciałyby zaangażować się w poprawę sytuacji polskich seniorów.

Stworzenie koalicji zaproponowały UPC Polska i Akademia Rozwoju Filantropii. W projekt przeciwdziałania wykluczeniu technologicznemu seniorów zaangażowały się firmy, organizacje pozarządowe, urzędy oraz instytucje. Współzałożycielami i pierwszymi członkami są IBM, Onet.pl, Microsoft, F-Secure, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Związek Harcerstwa Polskiego i Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronat nad inicjatywą objął także Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • senior z wnuczkami, 2010-05-19 08:31:08

    Takich warunków dla seniorów na internet nigdy nie będzie w Polsce a nadto nie doczekają bo skromne dochody muszą wydawać na lekarstwa i jedzenie, więc na taki polski luksus nie będzie ich stać. W sprawach internetowych nadal pozostaną na łasce wnuczków. Białoruś już nas prześciga.
  • justin23@onet.eu, 2010-05-18 23:40:25

    Aby przyśpieszyć "proces podłączenia" seniora do sieci warto pomyśleć o prezencie urodzinowym dla seniora (60 -lat) laptop + darmowy internet i elektroniczny podpis EDO od gminy, obwarowany warunkami korzystania codziennie z tej szybkiej komunikacji i dostępnej wiedzy. Wnuki będ...ą bardzo zainteresowane, aby dziadek i babcia nauczyli się z tych dóbr internetowych faktycznie korzystać.  rozwiń