PARTNER PORTALU
  • BGK

Seniorzy przeszkoleni przez Latarników Polski Cyfrowej

  • pt    26 sierpnia 2014 - 09:30
Seniorzy przeszkoleni przez Latarników Polski Cyfrowej

Ponad 200 tysięcy osób z pokolenia 50+ wprowadzonych w cyfrowy świat - to efekt pracy Latarników Polski Cyfrowej - wolontariuszy programu Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS).
Latarnicy Polski Cyfrowej to projekt Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, którego celem jest przekonanie osób wykluczonych cyfrowo do wykorzystania komputera i Internetu w codziennym życiu. Jest to największa tego typu inicjatywa w Unii Europejskiej.

Czytaj też: Internet wcale nie jest taki dostępny

Zadaniem Latarników Polski Cyfrowej jest zachęcanie dorosłych Polaków do aktywnego wykorzystywania narzędzi i zasobów cyfrowych - przede wszystkim Internetu dla zwiększenia niezależności i poprawy jakości swojego życia.

Podczas zajęć z Latarnikami osoby z pokolenia 50+ zdobywają umiejętności m.in. łatwego i bezpłatnego nawiązywania nowych znajomości,  kontaktowania się z rodziną, korzystania z zasobów kultury i rozrywki online, organizowania podróży, zakupów w Internecie, uczenia się, czy też rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Czytaj też:  Uwolnią internet w 76 polskich gminach

Na połowę września zaplanowano trzeci już Zjazd Latarników Polski Cyfrowej. Podczas spotkania omówione zostaną  działania na najbliższy rok i możliwości podnoszenia kompetencji trenerskich. 

Będzie to także okazja do debaty o obywatelskim zaangażowaniu się Latarników w działania na rzecz lokalnych społeczności oraz dyskusji z samorządami, wspomagającymi pracę Latarników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.