Seniorzy w Łodzi mają swój portal

Łódzki magistrat stworzył portal internetowy adresowany do osób powyżej 60. lat. Jego celem jest informowanie łodzian z grupy wiekowej 60+ o różnych imprezach organizowanych dla nich na terenie miasta.
Seniorzy w Łodzi mają swój portal

Poinformował o tym w czwartek na konferencji prasowej wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski.

"Postanowiliśmy zebrać tu wszystkie informacje tak, by były dostępne w prosty, przejrzysty sposób. Stronę stworzono też po to, by gromadzić pomysły w jednym miejscu, promować je i ułatwiać do nich dostęp" - mówił Piątkowski.

Portal prowadzi zespół ds. seniorów w łódzkim urzędzie miasta. Możliwość zamieszczania informacji, które na bieżąco są aktualizowane, mają również m.in. kluby seniora, instytucje, organizacje pozarządowe i firmy.

Odwiedzający stronę mogą dowiedzieć się m.in. o uniwersytetach trzeciego wieku, które działają w mieście, klubach seniora, o ulgach i prawach dla seniorów czy też o domach dziennego pobytu.

Piątkowski poinformował również o miejskiej karcie seniora. Projekt ten skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia, mieszkających w Łodzi. Posiadacze karty mogą korzystać z ulg, zniżek, promocji i ofert, które są przygotowane dla nich przez firmy i instytucje m.in. teatry, kina, restauracje, ośrodki sportowo-rekreacyjne, banki, muzea.

W jednej z restauracji łodzianie z grupy 60+ mogą liczyć na 15 proc. zniżki od poniedziałku do środy. Restauracja planuje również stworzenie specjalnych zestawów "dla seniorów" po konsultacji z dietetykiem. W czasie wakacji będzie w niej można pograć w szachy lub karty. Wprowadzenie niższych opłat dla osób z grupy 60+ planuje również jedno z kin, a jeden z banków oferuje darmowe rachunki oraz pakiety pomocowe.

Aktualna lista ofert znajduje się m.in. na stronie www.seniorzy.uml.lodz.pl, gdzie na bieżąco zamieszczane są też nowe informacje.

Jak mówił Piątkowski miasto planuje jeszcze m.in. uruchomienie kawiarenek internetowych dla seniorów na terenie szkół, a także organizowanie łódzkich "Senioraliów" - kampanii promującej aktywność starszych osób.

Według danych GUS, w 2011 r. w Łodzi zamieszkiwało 728 tys. osób, w tym w wieku poprodukcyjnym - 164 tys. Każdego roku wiek 60 lat osiągać będzie od 11 tys. do 14 tys. osób.

Nowy portal internetowy adresowany do grupy wiekowej 60+ dostępny jest pod adresem www.seniorzy.uml.lodz.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Warto aby Miejska Rada Seniorów prowadziła własny blog. To zbliżyłoby radnych do łódzkich seniorów.

Włodzimierz Kośmiński , 2015-12-25 18:21:06 odpowiedz

pomysł bardzo dobry szkoda tylko że nie dotyczy również emerytów z miast aglomeracji np. pabianic

janjan gańczyk, 2014-03-01 14:18:21 odpowiedz

Doskonały pomysł. Gratulacje dla władz miasta!

warszawianka 60+, 2013-04-19 08:19:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE