PARTNER PORTALU
  • BGK

Serwis internetowy o zagrożeniach powodziami

  • PAP    8 września 2011 - 21:05
Serwis internetowy o zagrożeniach powodziami

Szef MSWiA Jerzy Miller zapowiedział, że w najbliższym czasie ruszy serwis internetowy, w którym będzie można sprawdzać potencjalne zagrożenie powodziowe w regionach zalanych w 2010 r.
W pracach nad tym projektem uczestniczyły Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Powstanie katalog zagrożeń powodziowych

„Po zeszłorocznej powodzi doszliśmy do przekonania, że wiedza społeczeństwa dotycząca tego, gdzie jest granica wysokości terenu, który może być zalany przez wodę przerywającą wały, jest zbyt mała. Chcemy stworzyć możliwość sprawdzenia tych informacji w internecie” – powiedział Miller.

Czytaj też: Szkody wyrządza woda, za ryzyko zapłaci gmina?

W czerwcu 2010 roku, po przejściu przez Polskę drugiej fali powodziowej, MSWiA informowało, że w 14 z 16 województw, zalanych zostało około 550 tys. hektarów w ponad 2,1 tys. miejscowościach. Miller informował wówczas, że rozpoczęto przetarg na wykonanie trójwymiarowej mapy województwa mazowieckiego, która pomoże w przyszłości na bardziej skuteczną niż dotychczas walkę z powodzią.Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.