PARTNER PORTALU
  • BGK

Serwis obywatel.gov.pl coraz popularniejszy

  • KDS    6 czerwca 2017 - 07:55
Serwis obywatel.gov.pl coraz popularniejszy
Na stronie obywatel.gov.pl bez wychodzenia z domu możemy sprawdzić szereg najważniejszych informacji o tym, jak załatwić sprawę w urzędach (fot. obywatel.gov.pl)

Ministerstwo Cyfryzacji pochwaliło się najnowszymi danymi przedstawiającymi popularność serwisu obywatel.gov.pl. W porównaniu do pierwszych miesięcy zeszłego roku, słupki poszły mocno w górę. Liczba unikalnych użytkowników wzrosła niemal dwukrotnie.
Serwis obywatel.gov.pl to usługa, dzięki której bez wychodzenia z domu możemy sprawdzić szereg podstawowych informacji o usługach świadczonych przez administrację publiczną. Informacje podzielone są na 15 kategorii - dokumenty i dane osobowe, kierowcy i pojazdy, wyjazd za granicę, małżeństwo, dzieci, edukacja, zgon, zaświadczenia i odpisy, nieruchomości i środowisko, zasiłki i pomoc finansowa, ochrona zdrowia i ubezpieczenia społeczne, meldunek, praca i biznes, podatki, bezpieczeństwo. 

Portal cały czas się rozwija, na razie dostępna jest wersja beta, do której Ministerstwo Cyfryzacji dokłada do kolejne usługi. Ich praca przynosi efekty. Dowodem są najnowsze statystyki, jakie podał resort cyfryzacji. Zestawił ze sobą liczbę unikalnych użytkowników i odsłon w pierwszych pięciu miesiącach 2016 i 2017 roku. Okazuje się, że słupki poszły mocno w górę. Liczba unikalnych użytkowników wzrosła z 1,8 mln (styczeń - maj 2016) do 3,5 mln (styczeń - maj 2017). Zaś liczba odsłon z 7,2 mln urosła do 13,5 mln. 

Czytaj więcej: Ponad 170 tys. kierowców sprawdziło swoje punktowe konta

Sporym zainteresowaniem wśród Polaków cieszy się uruchomiona w kwietniu nowa usługa - kierowcy mogą sprawdzić ile punktów karnych mają na swoim koncie za łamanie przepisów drogowych. Tylko w czterech pierwszych dniach funkcjonowania tej usługi, ponad 170 tysięcy kierowców sprawdziło stan swojego konta punktowego. 

Od momentu uruchomienia tej usługi średnio 374 osoby w ciągu godziny sprawdzają swoje puknkty karne za pośrednictwem obywatel.gov.pl.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.