PARTNER PORTALU
  • BGK

Serwis sms-owy dla mieszkańców Krasnopola i Puńska

  • PAP    14 sierpnia 2013 - 12:55
Serwis sms-owy dla mieszkańców Krasnopola i Puńska

- Mieszkańcy gmin Puńsk i Krasnopol (Podlaskie) mogą otrzymywać na telefon komórkowy informacje związane z gminą i samorządem - taki serwis sms-owy uruchomiło niedawno Stowarzyszenie "Wolny Krasnopol".
Serwis o nazwie "powiadamiacz" ma informować mieszkańców o najważniejszych decyzjach podejmowanych przez władze gmin, o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, o terminach odbioru śmieci czy zagrożeniach pogodowych.

"Serwis ma informować mieszkańców o istotnych dla nich sprawach, ma ich także aktywizować. Planujemy wykorzystać powiadamiacz także do prowadzenia błyskawicznych konsultacji społecznych" - powiedział Piotr Kodzis ze Stowarzyszenia "Wolny Krasnopol".

Czytaj też: Potwierdzenie profilu zaufanego SMS-em

Kodzis nie ukrywa, że stowarzyszenie powstało, by edukować mieszkańców w sprawie budowy farm wiatrowych planowanych w gminie Krasnopol. Stowarzyszenie jest przeciwne budowie wiatraków zbyt blisko domów mieszkalnych. "Dlatego także informacje o planowanych inwestycjach wiatrowych będą docierały do mieszkańców sąsiadujących gmin Krasnopol i Puńsk" - dodał Kodzis.

Stowarzyszenie wydało ulotkę w nakładzie 3 tys. egzemplarzy, która dotarła do wszystkich gospodarstw w gminach Krasnopol i Puńsk. W ulotce jest instrukcja, jak zarejestrować się, by korzystać z usługi "powiadamiacz". Serwis nie jest nastawiony na zysk, koszty za sms-y będą naliczane według planu taryfowego danej sieci komórkowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec krasnopola, 2013-08-14 20:12:39

    Ciekawi mnie jedno kto jest przewodniczącym stowarzyszenia WOLNY KRASNOPOL !?