PARTNER PORTALU
  • BGK

Sieradz będzie miał szybszy i lepszy internet

  • PAP    3 kwietnia 2014 - 16:04
Sieradz będzie miał szybszy i lepszy internet

- 6,1 mln zł ma kosztować realizacja projektu dotyczącego budowy miejskiej sieci światłowodowej "Sirman" w Sieradzu. Do połowy przyszłego roku powstaną 23 kilometry światłowodów, które połączą ponad 30 różnych instytucji działających w mieście.
Zdaniem władz Sieradza dzięki światłowodom większa będzie dostępność do internetu i jego jakość; będą tańsze połączenia telefoniczne. Miasto będzie mogło zarządzać np. oświetleniem ulicznym i monitoringiem. Pojawią się dodatkowe hot spoty, których będzie osiem. Zostanie zamontowanych sześć infomatów z dostępem do internetu.

Władze Sieradza mają nadzieję, że inwestycja sprawi też, że "miasto stanie się atrakcyjniejsze dla inwestorów".

Jak przyznał prezydent Sieradza Jacek Walczak, po rewitalizacji Starego Miasta, budowa miejskiej sieci światłowodowej - to najważniejsza inwestycja. Według niego, "rewitalizacja dodaje blasku chlubnej przeszłości miasta, a światłowody są krokiem ku przyszłości".

Do połowy przyszłego roku mają być wybudowane 23 km światłowodów, które połączą 33 instytucje działające w Sieradzu, w tym miejskie przedszkola, szkoły, biblioteki, spółki komunalne i szpital. Dzięki położeniu sieci, która jest określana jako szkieletowa, w przyszłości może ona być rozbudowana.

Światłowody w Sieradzu mają kosztować 6,1 mln zł. 85 proc. kosztów zostanie pokryte z unijnych pieniędzy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.