PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk będzie miał klucz do kultury

  • PAP    29 lipca 2010 - 16:18
Śląsk będzie miał klucz do kultury

Od września mieszkańcy 14 miast aglomeracji śląskiej w jednym portalu znajdą wszystkie informacje o imprezach kulturalnych w regionie, od najbardziej lokalnych po międzynarodowe.
W przyszłości stronę będzie można przeglądać także w telefonie, a bilety rezerwować on-line.
 
Nowy portal powstaje w ramach projektu "Wirtualny klucz do Metropolii Silesia - przewodnik kulturalny on-line", realizowanego przez Górnośląski Związek Metropolitalny (GZM). To organizacja, stworzona przez samorządy 14 miast Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, potocznie nazywanych Metropolią Silesia.
 
Pomysłodawcy portalu chcą, aby witryna była interaktywna i zawierała także informacje przekazywane przez jej użytkowników. Będzie również forum, gdzie każdy będzie mógł wypowiedzieć swoją opinię m.in. o wydarzeniach kulturalnych.
 
- Chcemy, żeby na stronie pojawiały się informacje zarówno o wydarzeniach typowo lokalnych, jak i dużych międzynarodowych imprezach - od osiedlowych pikników, po wielkie wydarzenia - wyjaśniła Urszula Żbikowska z działu promocji GZM.
 
Na początku portal będzie głównie stroną informacyjną, gdzie dostępne będą kalendaria imprez oraz m.in. sylwetki znanych ludzi kultury związanych ze Śląskiem, a także informacje o placówkach kulturalnych, organizacjach pozarządowych i dane umożliwiające kontakt z nimi. Będzie też galeria z fotografiami, filmami, plikami muzycznymi oraz trójwymiarowymi wizualizacjami.

W przyszłości użytkownicy witryny będą mogli m.in. za jej pośrednictwem zarezerwować bilety na wybrane wydarzenia kulturalne, a samą stronę przeglądać także w telefonie komórkowym. Serwis będzie po polsku i angielsku, a później również po francusku i niemiecku.

85 proc. wartego niespełna 465 tys. zł projektu pokryją środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.