Śląska karta usług ma swoją stonę internetową

Działa już strona internetowa Śląskiej Karty Usług Publicznych. Można dowiedzieć się Śląska Karta czym różni się śląski projekt od elektronicznych biletów już działających w Polsce i gdzie będzie można z karty skorzystać.
Śląska karta usług ma swoją stonę internetową
Przypomnijmy, że mieszkańcy aglomeracji śląskiej dzięki ŚKUP będą mogli skorzystać ze środków komunikacji miejskiej, dokonać opłat za parkowanie, za wstęp do muzeów czy płacić w urzędach. Łącznie będzie można ją wykorzystać w 121 ośrodkach użyteczności publicznej na terenie 21 gmin całego województwa. Oprócz elektronicznej portmonetki (instrument pieniądza elektronicznego ) karta będzie także identyfikatorem jej posiadacza oraz nośnikiem certyfikatu jego podpisu elektronicznego.

Czytaj też: Wspólna karta dla 21 gmin za 16 miesięcy

Na uruchomionej niedawno stronie internetowej www.kartaskup.pl można sprawdzić gdzie ustawione zostaną w każdym z miast automaty do doładowania karty.

Przewidywany termin rozpoczęcia wydawania kart ŚKUP to pierwszy kwartał 2013 r. Użytkownicy będą mieli do wyboru dwa typy kart:
- spersonalizowana - zawierająca dane identyfikacyjne użytkownika; będzie mógł z niej korzystać jedynie posiadacz karty;
- niespersonalizowana - niezawierająca danych osobowych; będzie z niej mogła korzystać każda osoba, która w danej chwili posiada kartę.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do uruchomienia dwóch centrów przetwarzania danych. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE