PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląska karta usług ma swoją stonę internetową

  • AW    27 kwietnia 2012 - 08:17
Śląska karta usług ma swoją stonę internetową

Działa już strona internetowa Śląskiej Karty Usług Publicznych. Można dowiedzieć się Śląska Karta czym różni się śląski projekt od elektronicznych biletów już działających w Polsce i gdzie będzie można z karty skorzystać.
Przypomnijmy, że mieszkańcy aglomeracji śląskiej dzięki ŚKUP będą mogli skorzystać ze środków komunikacji miejskiej, dokonać opłat za parkowanie, za wstęp do muzeów czy płacić w urzędach. Łącznie będzie można ją wykorzystać w 121 ośrodkach użyteczności publicznej na terenie 21 gmin całego województwa. Oprócz elektronicznej portmonetki (instrument pieniądza elektronicznego ) karta będzie także identyfikatorem jej posiadacza oraz nośnikiem certyfikatu jego podpisu elektronicznego.

Czytaj też: Wspólna karta dla 21 gmin za 16 miesięcy

Na uruchomionej niedawno stronie internetowej www.kartaskup.pl można sprawdzić gdzie ustawione zostaną w każdym z miast automaty do doładowania karty.

Przewidywany termin rozpoczęcia wydawania kart ŚKUP to pierwszy kwartał 2013 r. Użytkownicy będą mieli do wyboru dwa typy kart:
- spersonalizowana - zawierająca dane identyfikacyjne użytkownika; będzie mógł z niej korzystać jedynie posiadacz karty;
- niespersonalizowana - niezawierająca danych osobowych; będzie z niej mogła korzystać każda osoba, która w danej chwili posiada kartę.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do uruchomienia dwóch centrów przetwarzania danych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.