PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląska Karta Usług Publicznych: Kosztowała 190 mln, a działa gorzej niż papierowy bilet

  • pt    7 października 2016 - 14:18
Śląska Karta Usług Publicznych: Kosztowała 190 mln, a działa gorzej niż papierowy bilet
Narzekania na ŚKUP trwają od początku wprowadzenia karty, czyli października ubiegłego roku. (fot.kzk.pl)

• Śląska Karta Usług Publicznych to bubel – przyznaje pośrednio w swoim komunikacie KZK GOP.
• Pasażer kupując elektroniczny bilet w internecie musi często czekać na aktywację nawet kilka godzin.
- Osoby planujące zakup biletu na portalu klienta informujemy, że czas potrzebny na aktywację biletu na przełomie każdego miesiąca może ulec wydłużeniu – można przeczytać w komunikacie na stronie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Jak przyznaje KZK: - Minimalnie wynosi on trzy godziny, licząc od czasu dokonania płatności, jednakże na przełomie miesięcy, ze względu na bardzo dużą liczbę transakcji, proces ten może trwać dłużej. Zachęcamy, aby kupić bilet na portalu klienta kilka dni wcześniej. Jednocześnie informujemy, że bilety kupować można bez opóźnień w punktach stacjonarnych (800 kiosków, automaty doładowań SAD, placówki POP i POK).

Czytaj też: Śląska Karta Usług Publicznych- lepiej późno niż wcale

- Równolegle trwają prace optymalizacyjne realizowane przez wykonawcę systemu, które powinny usprawnić kupowanie biletów na portalu klienta – kończy KZK

Można więc powiedzieć, że KZK GOP przyznaje, że jego sztandarowy projekt, czyli Śląska Karta Usług Publicznych, to bubel.

Dla pasażerów KZK to jednak żadna nowość. Narzekania na ŚKUP trwają od początku wprowadzenia karty, czyli października ubiegłego roku. A warto dodać, że wydanie kart elektronicznych kosztowało w sumie prawie 190 mln zł.

Nie dziwią więc kpiny pojawiające się na internetowych forach gdzie można przeczytać, że bardziej nowoczesne były bilety papierowe, bo „aktywowały się od razu”.

System miał zacząć działać wiosną 2013 r. Kosztował 189,6 mln zł (wdrożenie systemu i utrzymanie go przez 65 miesięcy). Dofinansowaniem z UE objęte było samo wdrożenie systemu (szacunkowo 149,3 mln zł). Kwota unijnego wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013 to 97,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.