PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląski urząd marszałkowski uruchomił stronę internetową dla pielgrzymów

  • PAP/MIW    15 lipca 2016 - 12:41
Śląski urząd marszałkowski uruchomił stronę internetową dla pielgrzymów
W woj. śląskim spodziewanych jest ok. 20 tysięcy pielgrzymów. (fot.: www.krakow2016.com)

• Na uruchomionej przez śląski urząd marszałkowski stronie internetowej znalazły się podstawowe wiadomości o woj. śląskim, jego historii, kulturze i tradycji.
• Pielgrzymi znajdą tam ponadto informacje o telefonach alarmowych oraz kwestiach bezpieczeństwa i transportu w czasie Dni w Diecezji. 
• Przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży do woj. śląskiego przyjedzie ponad 20 tys. zagranicznych pielgrzymów z kilkudziesięciu krajów.
Podstawowe wiadomości o woj. śląskim, jego historii, kulturze i tradycji, a także informacje o telefonach alarmowych oraz kwestiach bezpieczeństwa i transportu w czasie Dni w Diecezji znalazły się na uruchomionej 15 lipca specjalnej stronie internetowej.

Dni w Diecezji to czas poprzedzający główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży, które 26 lipca rozpoczną się w Krakowie. Wcześniej - od 20 do 25 lipca - młodzi niemal tydzień spędzą w poszczególnych diecezjach na terenie całego kraju. W tym czasie do woj. śląskiego przyjedzie ponad 20 tys. zagranicznych pielgrzymów z kilkudziesięciu krajów.

Z myślą o nich śląski Urząd Marszałkowski uruchomił specjalną stronę internetową (http://wyd.slaskie.pl/pl) z wieloma przydatnymi dla gości informacjami, które są dostępne w sześciu językach: polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim i francuskim.

- Skupiliśmy się na bezpieczeństwie, komunikacji oraz podstawowych wiadomościach o regionie, ponieważ przekaz dla ludzi młodych musi być zwięzły i krótki. Strona jest przeznaczona zarówno dla pielgrzymów, którzy przyjadą do nas tydzień przed spotkaniem w Krakowie, jak i dla osób podejmujących pątników w swoich domach, ponieważ to oni będą mieli z nimi bezpośredni kontakt - powiedział Witold Trólka z Urzędu Marszałkowskiego.

Na stronie można więc znaleźć m.in. wiadomości o województwie, jego historii, kulturze i tradycji.

Nie brakuje tam też szczegółowych informacji o telefonach alarmowych i kontaktowych oraz kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Dla pielgrzymów przygotowano też zestawienie praktycznych informacji o transporcie w czasie Dni w Diecezji - m.in. o darmowych i dodatkowych składach Kolei Śląskich czy komunikacji autobusowej i tramwajowej w aglomeracji.

Witryna odsyła także do szczegółowych programów w poszczególnych śląskich diecezjach oraz do strony głównego organizatora ŚDM, gdzie można zapoznać się z dokładnym opisem przygotowanych dla pielgrzymów wydarzeń i atrakcji.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.