PARTNER PORTALU
  • BGK

Śledczy śledzą e-zdrowie

  • PAP/JL    3 listopada 2015 - 07:15
Śledczy śledzą e-zdrowie
W trakcie przeglądu projektu P1 stwierdzono nieprawidłowości, co zmusiło resort do podjęcia odpowiednich kroków. Fot. Pixabay.com

Do prokuratury wpłynęły wnioski w związku z nieprawidłowościami w cyfryzacji służby zdrowia.
Są dwa zawiadomienia z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) dotyczące m.in. nieprawidłowości przy przetargach – potwierdza Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Szykowane są kolejne. O nieprawidłowościach zawiadomiono też CBA – wynika z informacji „Dziennika Gazety Prawnej” i Radia Tok FM.

Dzięki projektowi e-zdrowie każdy pacjent miał mieć dostęp do historii choroby, wizyt lekarskich przez internetowe konto, realizować receptę przez SMS czy otrzymywać skierowanie do lekarza online.

Jeszcze kilka miesięcy temu CSIOZ zapewniało, że wszystko będzie gotowe w tym roku. W sierpniu, po audycie projektu P1 dla nowego ministra zdrowia, okazało się, że nie ma na to szans. Jak pisał niedawno „DGP”, porażka oznacza utratę milionów euro z UE.

W trakcie przeglądu projektu P1 stwierdzono nieprawidłowości, co zmusiło resort do podjęcia odpowiednich kroków – wskazuje Adam Konka, nowy doradca ministra zdrowia, zajmujący się informatyzacją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Stary Satyr, 2015-11-05 19:41:14

    Mnie to nie dziwi że są wyprowadzane pieniądze z e-zdrowie, we Wrocławiu za publiczne pieniądze wybudowano serwerownię koło U,SZp,KL, Borowska 211 i co zarządzanie i eksplatację przekazano w prywatne ręce,dzieciom profesorskim z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i tak się robi szwindle w nauce... !!!  rozwiń
  • Sorry - taki mam klimat.., 2015-11-03 19:29:58

    POrażka oznacza utratę milionów euro z UE - tak to POwinno być napisane...