PARTNER PORTALU
  • BGK

Ślub poza urzędem – na jakie miejsca w Rzeszowie zwrócić uwagę?

  • AT    13 marca 2015 - 13:37
Ślub poza urzędem – na jakie miejsca w Rzeszowie zwrócić uwagę?
Można sugerować ciekawe lokalizacje na terenie Rzeszowa, w których można wziąć ślub (fot.flickr.com/Russ2009)

Do 31 marca 2015 r. można sugerować ciekawe lokalizacje na terenie Rzeszowa, w których można wziąć ślub poza urzędem. Proponowane miejsce musi być bezpieczne i poważne.
Na miejskiej Platformie Konsultacyjnej Miasta Rzeszowa Dobre Pomysły pojawił się nowy projekt - można sugerować ciekawe lokalizacje na terenie Rzeszowa, w których można wziąć ślub.

Od 1 marca weszła w życie zmiana w przepisach, która umożliwia wzięcie ślubu w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego, także w dowolnym miejscu. Ślub w plenerze można wziąć również w Rzeszowie, a mieszkańcy mają możliwość przesłania własnych propozycji na miejsce zawarcia związku małżeńskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • uczciwy realista, 2015-03-19 14:06:54

    Publikacja mija się z prawdą. Przecież odmiejscowienie ceremonii zawarcia małżeństwa zostało już dawno prawnie usankcjonowane. Jedynie kierownik USC nie może przyjmować oświadczeń poza granicami terytorialnymi gminy danego USC.Śluby były i są udzielane poza lokalami USC w razie zaistnienia szczegó...lnych okoliczności, jeśli strony z przyczyn obiektywnych nie mogły się stawić w urzędzie. Choroba, pobyt w szpitalu ,zakładzie karnym, opieki społecznej itp.... Również jeśli warunki lokalowe USC nie pozwalały przeprowadzić ceremonii np. z uwagi na małą salę. Ceremonie najczęściej odbywały się wówczas najczęściej w obiektach kulturowych czy zabytkowych - ale nigdy w restauracjach czy pubach itp... Obecna ustawa wcale nie przewiduje zupełnej dowolności miejsca zawarcia małżeństwa. Zainteresowanych odsyłam do tekstu - łatwo odszukać w internecie. Przykre, że w mediach wybór miejsca ślubu traktowany jest jako koncert życzeń zainteresowanych. Decyzja pozytywna lub odmowa w sprawie akceptacji proponowanego miejsca ślubu należy do kierownika USC, po uprzedniej weryfikacji miejsca co do zachowania wymogów ustawowych i możliwości organizacyjnych urzędu. Od ewentualnej odmowy nie przysługuje tryb odwoławczy ani zaskarżenie.  rozwiń