PARTNER PORTALU
  • BGK

Smart city: Opole i Microsoft podpisały porozumienie na rzecz rozwoju inteligentnego miasta

  • PAP/AT    15 marca 2016 - 12:24
Smart city: Opole i Microsoft podpisały porozumienie na rzecz rozwoju inteligentnego miasta
(fot.shutterstock)

Dyrektor polskiego oddziału Microsoft Ronald Binkofski z przedstawicielami miasta Opole podczas III edycji konferencji Smart City Forum w Warszawie podpisali porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju idei inteligentnego miasta.
"Musimy pamiętać, że tworzenie inteligentnych miast to rozłożony w czasie proces, a nie jednorazowe działanie. Ośrodki miejskie, które dzisiaj są przedstawiane jako wzorcowe, rozpoczęły tę drogę stosunkowo wcześnie i już dzisiaj posiadają w swoich strukturach specjalne zespoły ds. smart city. Tym bardziej cieszy nas fakt, że również polskie miasta zaczęły traktować ten kierunek jako element swojej strategii rozwoju" - powiedział Ronald Binkofski.

Jak dodał, optymalne wykorzystanie funduszy unijnych, rozwój e-usług, a także rozwój internetu, mediów społecznościowych a także usług chmurowych mogą ten proces przyspieszyć. "Firmy z sektora ICT (technologii komunikacji i informacji - red.) powinny pomagać miastom optymalnie wykorzystać posiadaną infrastrukturę oraz umożliwić im dostęp do najnowocześniejszych technologii" - podkreślił.

Czytaj też: Inteligentne miasta: To średniej wielkości miasta rozpoczną rewolucję smart city?

W myśl porozumienia firma zapewni miastu pomoc przy uruchomieniu klasy w ramach realizowanego przez Microsoft projektu Szkoła w Chmurze. Uczniowie oraz kadra pedagogiczna zostaną wyposażeni w usługę Office 365 oraz materiały edukacyjne.

Microsoft ma także podjąć działania na rzecz bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej w ośrodkach edukacyjnych włączonych do projektu Szkoła w Chmurze.

Konferencja Smart City Forum według organizatorów ma stanowić odpowiedź na zmiany, jakie dokonują się w skali globalnej dotyczącej budowy i funkcjonowania inteligentnych miast. "Dotyka ona wielorakich aspektów życia, począwszy od transportu, poprzez ekologię energetykę, budownictwo czy wreszcie wypracowanie nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami" - podkreślili organizatorzy.

Konferencja odbywa się w dniach 15-16 marca w Warszawie. Uczestniczą w niej m.in. przedstawiciele władz samorządowych i biznesu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.