Sms ma ostrzec przed powodzią

Władze powiatu ropczycko-sędziszowskiego na Podkarpaciu chcą wiadomościami sms ostrzegać mieszkańców o zbliżającym się zagrożeniu powodziowym. System jest testowany - poinformował w piątek Dariusz Kaznecki ze starostwa powiatowego w Ropczycach.

W ciągu ostatnich trzech lat Ropczyce i wiele miejscowości powiatu nawiedziły trzy powodzie.

"Obecnie testujemy system, który zapewni jednoczesne ostrzeżenie nawet kilku tysięcy osób z zagrożonych miejscowości. Mamy dzieję, że ten system powiadamiania będzie gotowy już na wiosnę przyszłego roku" - powiedział Kaznecki.

Osoby zainteresowane z korzystaniem z tego systemu będą mogły zapisać się do bazy stworzonej w powiatowym centrum kryzysowym. Koszt usługi pokryje starostwo.

System powiadamiania wiadomościami sms będzie działał równolegle z dotychczasowymi sposobami informowania o zbliżającej się powodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Świetna sprawa. W krajach Zachodniej Europy podobne systemy już działają m. in. ostrzegające smsy dla rolników o przymrozkach. Są to świetne przykłady pokazujące zastosowanie najnowszych technologii w praktyce

king, 2010-10-30 11:33:35 odpowiedz

Jeżeli całkiem mam być już szczery, To co ma w głowie Władzy Elita ? Trza wydrenować wszystkie poldery I wybagrować rzeczne koryta.

Eterno Vagabundo, 2010-10-30 02:01:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE