PARTNER PORTALU
  • BGK

SMS poinformuje co się dzieje w mieście

  • AT    28 października 2013 - 18:44
SMS poinformuje co się dzieje w mieście

„W nocy nad Chorzowem spodziewane są gwałtowne burze", „Informujemy, że jutro w godzinach popołudniowych nie będzie wody w dzielnicy Klimzowiec" - SMSy m.in. o takiej treści wkrótce będą wysyłane do mieszkańców Chorzowa, którzy zarejestrują się w specjalnej bazie.
Urząd Miasta w Chorzowie uruchomił usługę wysyłania bezpłatnych sms-ów z informacjami o tym, co dzieje się w mieście. Dzięki krótkim wiadomościom tekstowym chorzowianie zarejestrowani w bazie na bieżąco będą informowani o zagrożeniach, awariach czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

- Zależy nam na tym, by komunikacja z mieszkańcami była jeszcze skuteczniejsza. System pozwoli nam ostrzegać mieszkańców na przykład przed zbliżającą się nawałnicą czy poinformować o objazdach na drodze. Będzie też wykorzystywany do informowania o wydarzeniach kulturalnych i sportowych - przyznaje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

By otrzymywać smsy z informacjami trzeba wysłać jednego smsa na numer telefonu 882 192 000 w treści wpisując: „zapisz mnie" .  W każdej chwili istnieje możliwość zrezygnowania z usługi. Pod ten sam numer należy wysłać sms o treści „wypisz mnie".

SMS systemu Chorzów INFO będą darmowe. Mieszkańcy zapłacą tylko raz, wysyłając smsa rejestrującego w systemie (koszt zgodnie z podstawową stawką operatora). Korzyści dla użytkownika:

* otrzymywanie aktualnych informacji o tym co dzieje się w Chorzowie

* możliwość właściwej reakcji, zwłaszcza w przypadku informacji o zagrożeniach

* rejestrując się, można pełniej uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności .

Obok strony internetowej urzędu: www.chorzow.eu , profilu na facebooku www.facebook.com/umchorzow  to kolejna elektroniczna usługa, która umożliwia bezpośredni i szybki kontakt z mieszkańcami i zwiększa dostępność do informacji o mieście

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • R, 2013-11-09 00:16:29

    Chyba lepiej aby ważność takiego zapisu odświeżać co jakiś czas, np. 3, 6 miesięcy. Inaczej będzie tylko dopisywanie co będzie się wiązało ze wzrostem kosztów.