PARTNER PORTALU
 • BGK

Sołectwa w sieci: Wybrano najlepsze wiejskie strony internetowe

 • MN    12 października 2016 - 21:12
Sołectwa w sieci: Wybrano najlepsze wiejskie strony internetowe
Konkurs Sołectw@ w sieci organizowany jest od 4 lat. (fot. pixabay)

• W środę (12 października) w Poznaniu podczas konferencji "Wieś Polska-Wieś Innowacyjna" rozstrzygnięto konkurs pt. „Sołectw@ w sieci" na najlepszą wiejską stronę internetową.
• Pierwsze miejsce zajęła strona internetowa wsi Czadrów w woj. dolnośląskim. 
• Konkurs od 4 lat organizuje Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.
Pierwsze miejsca zajęła strona www.czadrow.pl - Dolnośląskie, drugie - www.strazow.pl - Podkarpackie i trzecie www.starasobotka.pl - Łódzkie. Natomiast wśród stron założonych na portalu www.naszawioska.pl pierwsze miejsca zajęła strona www.harklowa.naszawioska.pl. Drugie - www.niemscice.naszawioska.pl i trzecie www.mnichow.naszawioska.pl.

- Konkurs ma na celu promocję dobrych praktyk w zakresie budowania społeczeństwa informacyjnego na wsi poprzez nagradzanie oddolnie założonych wiejskich stron internetowych – mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes KSS.

Administratorzy wiejskich stron internetowych z całej Polski mogli zgłaszać swoje strony do konkursu do połowy września. W tym roku zgłosiło się blisko 100 stron. Na początku października zostali wyłonieni finaliści wojewódzcy, a wśród nich trzej zwycięzcy.

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów od kilku lat organizuje cykl konferencji "Wieś polska - wieś innowacyjna", który ma za zadanie pokazywać dobre przykłady w zakresie cyfryzacji obszarów wiejskich oraz promować nowe inicjatywy, które są skierowane na rozwój społeczeństwa informacyjnego na polskiej wsi.

W tym roku konferencja była podzielone na dwie linie tematyczne poruszające bardzo ważne dla polskiej wsi zagadnienia. Pierwsza dotycząca cyfryzacji, druga poświęcona rozwojowi odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich, w szczególności idei prosumenckości.

Zarówno konferencja jak i konkurs odbywają się pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • artmetic ekonsulting, 2016-10-20 23:49:11

  Strony internetowe dla każdego: zajrzyj na stronę Artmetic!
 • Uczetnik konferencji, 2016-10-14 14:51:29

  To prawda na konferencji powiedziano, że nie ma 3 miejsca, a nagle się okazało, że ktoś zajął 3 miejsce. Konkurs jest słabo nagłośniono, gazety nawet nie chcą o tym napisać, artykułu, a wysłano im materiały. Wójtowie z gmin nawet nie wiedzą, że w danym województwie wygrała strona z ich gminy. Poza ...tym tematyka konferencji dość kontrowersyjna... mówimy o PROW 2014-2020, bez przedstawienia wskaźników demograficznych. Chcemy edukować 50+ a zapominamy, że społeczeństwo się starzeje...Przecież 10 lat temu 40 latki z łatwością poruszali się w świecie cybernetyki, a teraz chcemy ich edukować. Projekty na dotacje powinny być pisane na 65+, bo ludzie poniżej tego roku życia nadal pracują zawodowo i mają na co dzień styczność z komputerami. Na konferencji padło pytanie kto korzysta z PUE. To drażliwy dla mnie temat, by z niego skorzystać należy zgłosić się osobiście w punkcie ZUS. hmm ok, zgłosiłam się raz, Pani powiedziała, że mogę się logować. Po powrocie do domu i przepisaniu loginu i hasła nic z tego, informacja, że błędny login. W kolejnym tygodniu wróciłam do ZUS, Pani z okienka powiedziała to samo, można się logować, konto aktywne. Po powrocie do domu ten sam komunikat. System jest wadliwy, a 3 krotne każde złe wpisanie (w moim przypadku przepisywanie z kartki, zgodnie z tym jak zakładałam konto) wiąże się z wizytą w ZUS - oczywiście w godzinach urzędowania, czyli wtedy gdy normalni ludzie pracują. Co prawda niektóre oddziały ZUS czynne są do 17, ale przy natężeniu korków po pracy nie można tam dojechać wcześniej niż na 18:00. Dlatego postanowiłam zrezygnować z korzystania z tej usługi, bo nie mam już cierpliwości, trudno jest mi sobie wyobrazić osobę 50+, która ma w ten sposób aktywować sobie konto. Kolejnym istotnym tematem jest światłowód, opowiadano jak jest super rozwinięta infrastruktura w tym zakresie. Po raz kolejny nie przedstawiono żadnego miernika syntetycznego, który by porównał dane województwa, lub kraj na tle Europy. Padło pytanie dlaczego nie ma światłowodu w każdej miejscowości. Odpowiedź jest prosta to "polityka" Nie wynika to z braku wysokiego wskaźnika demograficznego jakim jest gęstość zaludnienia, wynika to z zależności politycznych i interesów. Znam miejscowość w której wyznaczono w jakich ulicach ma przebiegać światłowód, a w jakich nie. Oczywiście wyjaśniono, że w jednej z głównych ulic tej miejscowości nie może iść światłowód, bo jest tam za mało chętnych na przyłącze. Może on przebiegać mniej zaludnionymi ulicami, tylko dlatego by go doprowadzić do bardziej wpływowych mieszkańców i większej firmy.  rozwiń
 • DomeL, 2016-10-14 00:07:00

  Nie było w tym roku 3 miejsca. Dlaczego podajecie jakieś 3m skoro nikt podczas ogłaszania wyników nie przedstawił tego?