PARTNER PORTALU
  • BGK

Spis powszechny z błędem w systemie

  • PAP    26 maja 2011 - 14:42
Spis powszechny z błędem w systemie

Ok. 18 tys. osób może dotyczyć błąd w systemie spisu powszechnego - poinformował rzecznik GUS Artur Satora.
Chodzi o osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, które mogły wypełnić przez internet niewłaściwy formularz. Tę część spisu trzeba uzupełnić.

Czytaj też: Rusza spis powszechny. Także przez Internet

Sprawa dotyczy osób, które zostały wylosowane do badania rozszerzonego, a wypełniły podstawowy formularz - powiedział rzecznik. Wyjaśnił, że w niektórych systemach administracyjnych domy jednorodzinne mają adres zawierający numer mieszkania, a w innych nie - na przykład ul. Kościuszki 8 m. 1, lub bez tej jedynki. Wystarczyło, że adres był z jedynką i ktoś jej nie wpisał, a system udostępniał do wypełnienia formularz skrócony.

Czytaj też: Spis obaw

Rzecznik zaapelował, by wszyscy, których może ta sprawa dotyczyć, weszli jeszcze raz na stronę internetową spisu powszechnego i spróbowali wypełnić rozszerzony formularz. - Jeżeli system ich nie wpuści, będzie to oznaczało, że te osoby nie były wylosowane do badania rozszerzonego. Jeśli wpuści - to znaczy, że były - powiedział Satora. Dodał, że mimo to do wylosowanych osób zadzwonią ankieterzy albo przyjdą rachmistrzowie.

Zapewnił, że ta sprawa nie przedłuży czasu trwania spisu. Trwa on od 1 kwietnia i jest podzielony na kilka etapów. Od 1 kwietnia do 16 czerwca potrwa tzw. samospis internetowy, z którego mogą skorzystać wszyscy. W kolejnym etapie, od 8 kwietnia do 30 czerwca, telefonicznie spis będą przeprowadzać ankieterzy. W tym samym okresie bezpośrednie wywiady przeprowadzą rachmistrzowie spisowi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.