PARTNER PORTALU
  • BGK

Sposób na tańsze telefonowanie w urzędach

  • dlaradnych.pl (Łukasz Wantuch)    15 lutego 2013 - 08:53
Sposób na tańsze telefonowanie w urzędach

Telefonia internetowa VoIP (ang. Voice over Internet Protocol) to sposób na spore oszczędności dla Krakowa. Inwestycja ma się zwrócić w dwa miesiące.
Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której wszystkie instytucje w Krakowie rozmawiają ze sobą za darmo? Dyrektor szkoły podstawowej dzwoniąc do urzędu miasta czy innej szkoły nie płaci ani złotówki. To jest pierwszy etap. W drugim etapie wszystkie urzędy w Polsce rozmawiają ze sobą za darmo. W skali Krakowa daje to kilka milionów złotych oszczędności, w skali kraju to już kilkadziesiąt milionów.

Czytaj też: Jazda tramwajem i odliczanie spinaczy - czyli kryzys w polskich urzędach

Rada III i XIV dzielnicy uczyniły pierwszy krok w tą stronę. Na ostatnich sesjach XIV dzielnica kupiła tzw. bramki VoIP dla 4 szkół na terenie dzielnicy, zaś rada III dzielnicy postanowiła zakupić bramki VOIP dla wszystkich instytucji działających na Czerwonym Prądniku- szkoły, żłobki, komisariat policji itp.

Koszt jednej bramki to około 150 zł. Rada dzielnicy III wydaje miesięcznie około 180 zł na rozmowy telefoniczne, z czego ok. 80 zł przypada na połączenia stacjonarne. Gdyby wszystkie instytucje w Krakowie korzystały z telefonii voip, koszt zakupu bramki zwróciłby się po 2 miesiącach.

Bramki już działają. 3 bramki voip zostały zakupione na mój koszt i wypożyczone radzie dzielnic III i XIV oraz szkole nr 64. Proszę zadzwonić na numery podane w pliku graficznym i samemu sprawdzić jakość połączenia.

Decyduje efekt skali- im więcej dzielnic i instytucji publicznych będzie zainteresowanych projektem, tym większe oszczędności. Mam nadzieję, że uda się pomysłem zainteresować radnych miasta Krakowa i prezydenta, zwłaszcza że jedna z bramek zakupionych przez III dzielnicę trafi na biuro przewodniczącego rady miasta Krakowa.

Lecz to nie wszystko - ostateczny cel to kampania społeczna „V jak Voip”- każdy z nas może kupić taką bramkę i wtedy dzwoniąc do dowolnego urzędu również rozmawiamy za darmo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.