Sprawdź, gdzie możesz potwierdzić profil zaufany

Lista punktów potwierdzających profil zaufany liczy już 940 punkty w całym kraju. Wśród nich są instytucje administracji publicznej od urzędów marszałkowskich i gminnych po terenowe oddziały ZUS czy urzędy skarbowe.

Jak informuje resort administracji i cyfryzacji, chętnych do elektronicznej formy komunikacji z administracją przybywa.

Dzięki profilowi zaufanemu obywatele mogą załatwiać sprawy administracyjne bez osobistego stawiennictwa w urzędzie, wystarczy komputer z dostępem do internetu.

Czytaj też: Urząd zadowolony z pracy z ePUAP

Profil zaufany jako narzędzie autoryzacji w systemach elektronicznym wykorzystują także różne instytucje np.: Ministerstwo Gospodarki w portalu ceidg.gov.pl oraz portalu konsultacje.gov.pl, ZUS w portalu pue.zus.pl, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w systemie Emp@tia, w platformach regionalnych np. SEKAP, Wrota Podlasia jak również Uniwersytet Jagielloński do procesu rekrutacji na studia.

Aby uzyskać profil zaufany należy:

- założyć konto na www.epuap.gov.pl
- złożyć wniosek o profil zaufany
- potwierdzić dane w dowolnym punkcie potwierdzającym.

Listę wszystkich 940 punktów można znaleźć tu

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

GDZIE MOZNA POTWIERDZIC PROFIL ZAUFANY

KOWALSKI, 2016-02-22 07:13:50 odpowiedz

W Warszawie można już potwierdzić profil zaufany w niektórych urzędach pocztowych czynnych też w weekendy- oczywiście tylko teoretycznie bo mimo że urząd jest czynny to profil zaufany potwierdzają tylko od poniedziałku do piątku....

Żałosne, 2015-11-28 13:36:16 odpowiedz

Do Liv1210: Polska rzeczywistość. Mają już nasze dane w UW, US, USC, PUE, ZIP, jakby na podstawie np. danych z US nie można by potwierdzić ePUAP. Konto w banku można założyć bez wychodzenia z domu, ale żeby mieć do państwowych bzdetów trzeba wyjść z domu i oczywiście czekać.

hahaha, 2015-10-28 11:57:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE