Sprawna administracja geodezyjna z nowym partnerem

Starostwo Powiatowe w Wejherowie przekazało techniczną realizację programu Sprawna Administracja Geodezyjna i Kartograficzna (SAGiK) firmie Rocket Studio. .

Program jest porozumieniem 13 powiatów z województwa pomorskiego. Jego głównym zadaniem jest usprawnienie funkcjonowania administracji geodezyjnej i kartograficznej na terenie powiatu.

Czytaj też: Finansowy ratunek dla geodezji i kartografii

Celem przyjętym przez uczestników programu SAGiK jest osiągnięcie wiarygodnych rejestrów i map, a także ujednolicenie procedur i usprawnienie obsługi wykonawców i interesantów przez dbałość o przejrzystość informacji.

Jednym ze zrealizowanych zadań w ramach uruchomienia programu było stworzenie dedykowanego systemu pozwalającego na wspólną pracę wszystkich stron biorących udział w przedsięwzięciu. Pozwoliło to na ułatwienie codziennej pracy i stworzenie bazy wiedzy dla uczestniczących w nim powiatów. Opracowany system pozwala na usystematyzowanie i ujednolicenie procedur działania, co pozostaje nie bez znaczenia dla sprawności, efektywności pracy, jak i jakości gromadzonych informacji.


Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE