PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzęt komputerowy dla urzędu marszałkowskiego zamówiony

  • PAP    20 kwietnia 2012 - 16:46
Sprzęt komputerowy dla urzędu marszałkowskiego zamówiony

Zarząd województwa lubelskiego rozstrzygnął kolejny przetarg na zakup sprzętu i oprogramowania w ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny", którego celem jest umożliwienie mieszkańcom załatwiania przez internet różnych spraw w urzędach regionu.
Wybrana przez zarząd oferta firmy Asseco Poland ma wartość 18,8 mln zł. "Jeśli nie wpłyną protesty, umowa z oferentem zostanie wkrótce podpisana. Od momentu jej podpisania wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację zadania" - powiedziała Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Umowa obejmowałaby zakup i dostawę routerów, serwerów i innego sprzętu oraz oprogramowania potrzebnego m.in. do zarządzania w systemie elektronicznym dokumentacją, archiwum, skrzynką podawczą, a także obsługą systemu płatności on-line.

Program "Wrota Lubelszczyzny - Informatyzacja Administracji" realizowany jest od 2010 r. Przystąpiło do niego łącznie 190 jednostek samorządu - urzędów miast, gmin i powiatów - na Lubelszczyźnie.

Głównym celem projektu jest zbudowanie sieci internetowej i uruchomienie niezbędnych urządzeń, co da mieszkańcom możliwość załatwienia w urzędach możliwie wielu spraw przez internet. Chodzi głównie o pobieranie i wypełnianie różnych formularzy, wniosków i wysyłanie ich do urzędu, a także o możliwość dokonywania różnych płatności on-line. System ma też umożliwiać elektroniczny obieg dokumentów między urzędami.

Dotychczas na realizację programu wydano prawie 12 mln zł. Zakupiono różnego rodzaju sprzęt komputerowy (m.in. komputery, skanery, zestawy do podpisu elektronicznego) a także wybudowano łącznie ponad 100 kilometrów sieci komputerowej LAN oraz zainstalowano 175 punktów publicznego dostępu do internetu typu hotspot. Są one zlokalizowane w różnych miejscowościach m.in. przy urzędach gminy, szkołach, bibliotekach, ośrodkach kultury.

Przewidywany całkowity koszt projektu "Wrota Lubelszczyzny - Informatyzacja Administracji" to ok. 36 mln zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Resztę kosztów pokrywają samorząd województwa i samorządy uczestniczące w projekcie. Program ma być zakończony w marcu przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.