PARTNER PORTALU
  • BGK

SRR, aplikacja Źródło, BUSC - masz pytania? Dzwoń

  • aw    8 marca 2017 - 07:55
SRR, aplikacja Źródło, BUSC - masz pytania? Dzwoń
Z pytaniami do ekspertów COI można dzwonić co środę (fot. Pixabay)

• Centralny Ośrodek Informatyki przypomina o kolejnym telefonicznym dyżurze eksperckim dotyczącym obsługi Systemu Rejestru Państwowych (SRP) i pracy w aplikacji Źródło w zakresie Bazy Usług Stanu Cywilnego (BUSC).
• Pracownicy CIO wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Cyfryzacji oraz MSWiA odpowiadają na pytania urzędników z całego kraju.
• Przypominają też o szkoleniach oraz filmach instruktażowych.
Jak co środę, także 8 marca w godz. 10-13 eksperci Centralnego Ośrodka Informatyki i resortów cyfryzacji oraz spraw wewnętrznych czekać będą na telefony dotyczące aplikacji Źródło. Zainteresowani z pytaniami mogą dzwonić pod numer telefonu (22) 211 26 65.

A pytań nadal jest sporo. Podczas jednego z dyżurów urzędnik pytał np. jak postępować z dowodem osobistym jeżeli osoba zmarła już po wyprodukowaniu dowodu, a przed jego dotarciem do urzędu?

Eksperci wyjaśniali, że w takim przypadku należy dowód przyjąć w aplikacji, a następnie wysłać zlecenie usunięcia niezgodności w danych dowodu osobistego do Ministerstwa celem jego unieważnienia.

Wiecej informacji można znaleźć w filmie instruktażowym.

Inne z pytań dotyczyło tego, jak w module BUSC wyszukać projekty aktów, jeżeli nie są widoczne od razu na liście? Resort Cyfryzacji przypomina, że zostały wdrożone poprawki, mające na celu zwiększenie wydajności aplikacji podczas pracy na liście "Projektów aktów/wzmianek". 

- Wśród poprawek dodana została zmiana dotycząca zakresu wyświetlanych danych na tej liście. Została ona ograniczona do wyświetlania projektów aktów/wzmianek utworzonych do dwóch dni wstecz dla każdego rodzaju aktu – tłumaczą eksperci. Zwracają jednak uwagę, że jeżeli konieczne jest wyszukanie projektu sporządzonego wcześniej niż przed dwoma dniami, należy skorzystać z wyszukiwarki zaawansowanej, której działanie nie zostało zmienione.

Jednocześnie COI informuje, że kontynuowany jest cykl bezpłatnych szkoleń z aplikacji Źródło. Już można się zapisywać na szkolenia, które odbędą się w Warszawie 12 i 21 kwietnia, 11 i 25 maja oraz 1 i 29 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.