PARTNER PORTALU
  • BGK

Stajnia Augiasza w administracji

  • PAP    10 lutego 2012 - 13:12

Raport otwarcia resortu administracji i cyfryzacji, pierwotnie zapowiadany na luty, ma być ogłoszony w pierwszej połowie marca.
Raport ma obejmować wszystkie dziedziny, którymi zajmuje się ministerstwo. Szef resortu Michał Boni w grudniu zapowiadał przedstawienie „raportu otwarcia”, w którym ma być oceniony obecny stan administracji i cyfryzacji państwa. „Ten projekt muszę i chcę realizować jako pierwszy. Ten projekt nazywa się „Stajnia Augiasza”, wiąże się z tym wszystkim, co w obszarze administracji funkcjonowało. Jeśli nie zrobimy takiego raportu otwarcia, jeśli nie zostaną wszystkie rzeczy wyjaśnione i uporządkowane, to będziemy nieustannie krążyli wokół nieprzejrzystości, niejasności” – mówił wtedy Boni.

Dodawał, że resort administracji i cyfryzacji dopiero powstaje, a jego pracownicy pracują w wielu lokalizacjach. „Trwają prace i analizy związane z przysłowiową
„Stajnią Augiasza” – tak Koziołek tłumaczył opóźnienie w przygotowaniu raportu.

Nowo powołany resort administracji i cyfryzacji zajmuje się kwestiami takimi jak: administracja i samorząd; E-administracja; społeczeństwo cyfrowe; telekomunikacja i poczta oraz mniejszości i wyznania.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jansz K, 2012-02-10 17:23:33

    Wszystko wskazuje na to, że nowy Minister poznaje -profesjonalnie- temat - e-administracji. Po sporządzeniu raportu zostaną określone zadania do realizacji, samorząd zostanie zobowiązany do ich realizacji. Nareszcie ktoś poważnie podchodzi do całej sprawy.