PARTNER PORTALU
  • BGK

Starostwo zinformatyzowane

  • JL    27 października 2010 - 09:38

Mieszkańcy z Sokołowa Podlaskiego i okolicznych gmin pod koniec 2011 r. większość spraw w urzędach będą mogli załatwić przez Internet.
Wart ponad 6,6 mln zł projekt rozwoju e-usług w powiecie otrzymał 5,6 mln zł wsparcia z Unii. W jego ramach powstanie platforma teleinformatyczna – e-Urząd. Zostanie ona wdrożona nie tylko w sokołowskim starostwie powiatowym i podległych mu jednostkach, ale także w partnerskich urzędach gmin z powiatu siedleckiego.

Projekt zakłada m.in. stworzenie portalu e-usług publicznych, systemu elektronicznego obiegu dokumentów oraz elektronicznej skrzynki podawczej. Wdrożone rozwiązania umożliwią interesantom składanie pism, podań i wniosków drogą elektroniczną. Ponadto każdy będzie na bieżąco informowany o stanie sprawy, niezależnie od tego czy zgłoszenie zostało złożone w formie papierowej, czy też elektronicznej. Dodatkowym ułatwieniem będzie możliwość uiszczania opłat przez Internet.

Oprócz tego kupiony zostanie potrzebny sprzęt: komputery, skanery, czytniki kodów paskowych do identyfikacji dokumentów oraz serwery. W ramach projektu serwerownia będzie dostosowana do wymogów przetwarzania danych osobowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.