PARTNER PORTALU
  • BGK

Startują nowe technologie

  • BEZ    29 stycznia 2010 - 11:13
Startują nowe technologie

Warmia, Mazury i Powiśle choć kojarzone głownie z piękna przyrodą zyskają na atrakcyjności dzięki nowym technologiom. Urząd Marszałkowski rozpocznie 1 lutego br. nabór wniosków na dofinansowanie projektów z zakresu rozbudowy infrastruktury informacyjnej.
Projektodawcy skorzystają ze środków unijnych, jeśli do 12 marca złożą w Urzędzie Marszałkowskim niezbędną dokumentację.

Konkurs jest adresowany do przedsiębiorstw oraz instytucji, które zaangażują się w poprawę stanu sieci informatycznej w regionie. Na dofinansowanie mogą liczyć projekty o zasięgu lokalnym, osiedlowym lub gminnym.

Samorząd Województwa przeznaczył na ten cel ponad 29 mln zł, w tym blisko 23,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałą kwotę uzupełni budżet krajowy.

- Mieszkańcy regionu potrzebują dostępu do szerokopasmowego Internetu, bez którego trudno mówić o rozwoju społeczeństwa informacyjnego – mówi Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.