PARTNER PORTALU
  • BGK

Startuje "Lubuski e-urząd"

  • PAP    3 listopada 2011 - 17:00
Startuje "Lubuski e-urząd"

95 lubuskich gmin i powiatów zyska nowy sprzęt komputerowy, dostęp do internetu, system elektronicznego obiegu dokumentów w ramach projektu "Lubuski e-urząd", który jest wart 25 mln zł. Władze województwa w czwartek podpisały umowę na jego realizację.
Projekt obejmuje swoim zasięgiem wszystkie urzędy gmin i powiatów z województwa lubuskiego, które jako pierwszy region w Polsce realizuje go w tak dużym zakresie.

- To ewenement na skalę kraju. Jesteśmy przekonani, że trzeba budować społeczeństwo informacyjne. Jest to cel strategiczny w strategii rozwoju naszego województwa - powiedziała w czwartek marszałek Elżbieta Polak (oceń działania marszałka).

Czytaj też: Nagrodzono najlepsze w Polsce e-urzędy

Wykonawcą projektu jest konsorcjum firm Sygnity S.A. i Max Elektronik S.A., które dostarczą i wdrożą w urzędach system elektronicznego obiegu dokumentów. Pozwoli on na efektywne i sprawne załatwianie spraw. Działać będzie także system wymiany e-dokumentów pomiędzy poszczególnymi urzędami.

Powstanie też portal, dzięki którym mieszkańcy województwa zyskają łatwy dostęp do aktualnych informacji publicznych, turystycznych czy gospodarczych dotyczących regionu.

Dzięki systemowi e-urząd mieszkańcy regionu będą mogli np. za pośrednictwem internetu w swoim domu przesyłać do urzędów dokumenty i formularze.

- Szacuje się, że z udostępnionych rozwiązań, na co dzień korzystać będzie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób - powiedziała rzecznik zarządu województwa Mirosława Dulat.

Projekt jest dofinansowywany przez Unię Europejską w kwocie ponad 20 mln. Jego realizacja składa się z kilku etapów i obejmuje dostawy sprzętu, oprogramowania, wdrożenie i szkolenie dla urzędników.Projekt ma być w całości wdrożony w 2013 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Citizen, 2011-11-04 08:45:04

    Czekam na to niecierpliwie, bo jak dotąd są duże opóźnienia w dostępie do informacji. Mam na myśli głównie Powiat Wschowski.
  • Akdamop, 2011-11-03 23:30:51

    No trudno.Szkoda,że tak pózno ale co zrobić?Niech już wystartule !!