PARTNER PORTALU
  • BGK

Startuje sieć Gminnych Ośrodków Programowania GO_PRO!

  • pt    20 października 2014 - 10:29
Startuje sieć Gminnych Ośrodków Programowania GO_PRO!

Do końca roku w 7 województwach powstanie sieć Gminnych Ośrodków Programowania. Inicjatywę realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum", a środki na jej realizację pochodzą m.in. z budżetu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
GO_PRO! to projekt edukacyjny i modernizacyjny, którego głównym celem jest stworzenie nowoczesnych miejsc, w których wszyscy zainteresowani – szczególnie dzieci i młodzież będą mogli poznawać tajniki cyfrowego świata.

Początkowo uruchomionych zostanie 20 punktów GO_RPO!, które powstaną przy bibliotekach publicznych w województwach: lubelskim (5 punktów),
kujawsko-pomorskim (4), pomorskim (3), świętokrzyskim (3), podkarpackim (2),warmińsko-mazurskim (2), dolnośląskim (1).


Po oficjalnym otwarciu punktów GO_PRO! powstaną w nich Kluby Kodera. W każdej z 20 bibliotek w zajęciach z programowania weźmie udział po minimum 60 dzieci z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 Czytaj też: Mamy nowe prawo o aktach stanu cywilnego

Oznacza to, że łącznie do końca tego roku skorzysta z nich co najmniej 1200 dzieci. Kluby Kodera będą działać co najmniej do 2019 roku. Planowane jest systematyczne poszerzenie sieci o kolejne punkty.

W ramach projektu przeszkolonych zostało 40 bibliotekarzy, których zadaniem będzie prowadzenie zajęć z dziećmi z programowania.

 Czytaj też:  Ponad 1200 gmin zyska dostęp do szybkiego internetu

Na szkoleniu pracownicy bibliotek otrzymali zestawy Lego Mindstorms, natomiast obecnie do Gminnych Ośrodków Programowania dostarczane są pozostałe elementy wyposażenia: komputery, tablety, rzutniki i oznakowania punktów GO_PRO! Część z bibliotek rozpoczęła już rekrutację. Natomiast pozostałe będą gotowe do końca października.

Honorowy patronat nad projektem objęły: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Ministerstwo Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Fundacja IT Leader Club Polska

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.