PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica ma bezpłatny Internet

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    5 sierpnia 2010 - 08:00
Stolica ma bezpłatny Internet

Na Starówce, Krakowskim Przedmieściu, a także na części Powiśla (od ul. Bednarskiej do Oboźnej) od 5 sierpnia od godz. 10.00 można w Warszawie bezpłatnie korzystać z Internetu. Wystarczy tylko komputer lub telefon z dostępem do Wi-Fi.
Żeby się zalogować, należy podać login do swojej poczty elektronicznej. Prędkość transferu danych nie oszałamia – 256 kb/s. Za mało, by ściągać filmy czy oglądać teledyski, ale do odebrania poczty elektronicznej czy przeglądania stron WWW w zupełności wystarczy. Takie były zresztą założenia pomysłodawców: chodzi o to, by turyści mogli sprawdzić rozkład jazdy, repertuar kin czy teatrów, wejść na stronę muzeum lub odszukać adres – informuje „Życie Warszawy”.

Na sieć będą też założone filtry blokujące niektóre treści, np. pornografię. Ratusz zapewnia, że korzystanie z miejskiego Internetu będzie bezpieczne.

Na Trakcie Królewskim kosztem ponad 100 tys. zł zainstalowano 11 nadajników. Za wszystko zapłaci miasto. Ratusz traktuje Internet na starówce jako projekt pilotażowy i ma zamiar konsekwentnie rozszerzać strefę.

W związku z mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 r, darmowa sieć bezprzewodowa ma działać w okolicy Stadionu Narodowego i ulicy Francuskiej, bo tego wymaga UEFA – podaje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.