PARTNER PORTALU
  • BGK

Strażnicy ze Szczecina korzystają z e-learningu

  • AT    5 sierpnia 2012 - 14:27
Strażnicy ze Szczecina korzystają z e-learningu

Szczecińska straż miejska jako pierwsza w Polsce bierze udział w pilotażowym projekcie szkolenia „Bezpieczne Miasto. Szkolenie dotyczy zasad udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem metody edukacyjnej, jaką jest e-learning.
Wykorzystując internetową platformę edukacyjną szkolenie jest prowadzone w czasie rzeczywistym przez specjalistów z zakresu ratownictwa i bezpieczeństwa. Platforma umożliwia zadawanie pytań wykładowcy oraz komunikowanie się z innymi uczestnikami szkolenia.

Czytaj też: Strażnicy w co czwartej gminie

Po zaliczeniu tego modułu i zdaniu egzaminu w formie testu uczestnik przystąpi do zajęć praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zwieńczeniem szkolenia jest moduł III- wyposażenie uczestników w sprzęt niezbędny do udzielania pierwszej pomocy oraz materiały dydaktyczne.

W pierwszym terminie tj. 18 lipca br. udział w szkoleniu wzięło 30 proc. strażników i pracowników straży miejskiej czyli ponad 40 osób, które w domowym zaciszu, w komfortowych warunkach dla siebie szkoliły się teoretycznie. Docelowo zostanie wyszkolona cała szczecińska straż miejska.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.