PARTNER PORTALU
  • BGK

Surfowanie nad jeziorem w internecie

  • 24swarzedz.pl    13 czerwca 2012 - 10:41
Surfowanie nad jeziorem w internecie

Od kilku tygodni można surfować nad Jeziorem Swarzędzkim w internecie. Bezpłatny punkt dostępu do internetu przy pomocy łącza Wi-Fi został uruchomiony przez gminę w rejonie przystani wodnej w Swarzędzu.
Jest to kolejne udogodnienie dla mieszkańców i turystów spędzających czas nad Jeziorem Swarzędzkim, które w ostatnich latach jest systematycznie przywracane mieszkańcom i turystom. Internet dostępny jest na przystani, gdzie działa wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów. Dostęp do Internetu umożliwia, rozwijana systematycznie, gminna sieć bezprzewodowego, bezpłatnego internetu Swarman.

„Postanowiliśmy wprowadzić tę usługę, aby rozszerzyć dostęp do informacji także w rejonie Jeziora Swarzędzkiego” – mówi Anna Tomicka, burmistrz Swarzędza.

„Nowocześnie przygotowany teren rekreacyjny powinien umożliwiać jak najszerszy kontakt ze światem. Coraz więcej ludzi korzysta z przenośnych urządzeń z dostępem do internetu: smartfonów, tabletów i innych, chcą mieć dostęp do informacji oraz wysyłać i odbierać wiadomości w każdym miejscu.”

Powstanie punktu dostępowego jest efektem dobrej współpracy Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz z fabryką samochodów Volkswagen Poznań, która sfinansowała bieżący projekt i ma swój udział także w innych przedsięwzięciach prowadzonych przez gminę nad Jeziorem Swarzędzkim.

„Nasz udział w projektach rekreacyjnych w Swarzędzu wynika z naszej filozofii współdziałania z lokalną społecznością w rejonach, w których prowadzimy działalność produkcyjną. Jednocześnie nasza działalność jest skierowana na dbałość o środowisko przyrodnicze, co określamy hasłem „Think blue”, czyli „myśl na niebiesko”, a więc w zgodzie ze środowiskiem.

Hasło to jest widoczne na aeratorze natleniającym wodę, działającym na Jeziorze Swarzędzkim” – podsumowuje Monika Hajbowicz, kierownik działu komunikacji Volkswagena.

Obszar Jeziora Swarzędzkiego oraz swarzędzki fragment doliny rzeki Cybiny, to niezwykle wartościowe przyrodniczo tereny, o dużych walorach widokowych i rekreacyjnych, co potwierdza objęcie ich od 2011 roku europejskim programem ochrony siedlisk Natura 2000. Dlatego też w ostatnich latach są tu prowadzone działania skierowane na rozwój turystyczny.

Powodzeniem cieszą się nowe ścieżki piesze i rowerowe wzdłuż brzegu jeziora, a tablice edukacyjne informują o bogatej faunie i florze tych rejonów. W realizacji są kolejne ścieżki turystyczne i inne projekty wzdłuż doliny Cybiny. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • realista, 2012-06-13 16:23:47

    a w każdym kibelku też będzie dostępny internet? bo myślę , że ta przestrzeń jeszcze nie została dostatecznie opanowana i koniecznie puszczajcie tam te wyuzdane zdjęcia chorych na głowę "celebrytek" i pornusy, koniecznie nie odpocząć turysto na jeziorem od głupoty polityków, korupcji i pro...stytucji, bo Polak jeszcze wypocznie faktycznie i nie będzie po powrocie siedział przy kompie tylko zacznie żyć normalnie, będzie myślał o sobie zamiast łykać waszą durną "papkę" i nie będą komentować - no co zrobicie jak nie będzie wpływów z reklam , które ciągle wpadają i przeszkadzają czytać artykuł  rozwiń