PARTNER PORTALU
  • BGK

Światłowód doprowadzi internet szerokopasmowy do raciborszczyzny

  • przegląd mediów/nowiny.pl    24 listopada 2009 - 15:42

Nowy światłowód doprowadzi internet szerokopasmowy do raciborszczyzny. Marszałek zapłaci za 85% kosztów inwestycji, resztę muszą dać samorządy. - Chcę przekonać starostę aby cały powiat wszedł w ten projekt - twierdzi prezydent Raciborza, cytowany na portalu nowiny.pl
Z planami samorządu województwa prezydent Mirosław Lenk zapoznał radnych na posiedzeniu komisji budżetu. - Wedle obliczeń agendy marszałka doprowadzenie światłowodu na teren całego powiatu raciborskiego kosztować będzie 6,4 mln zł. Województwo pokryje 85% kosztów, resztę musi zapłacić gmina - poinformował.

- Racibórz na pewno będzie miał szerokopasmowy internet, gorzej z gminami powiatu. W tym celu wspólnie z burmistrzami i wójtami spotkamy się ze starostą i będziemy go przekonywać aby wziął na siebie nadzór nad tym zadaniem - powiedział prezydent. Będzie aplikował o doprowadzenie światłowodu do Raciborza i liczy, że tym śladem pójdą pozostałe gminy powiatu. - Choć nie mamy w tym bezpośrednio interesu, to zrobimy to dla zachęty reszty raciborszczyzny. Skorzystają największe miejscowości danej gminy, np. Krzyżanowice i Tworków, ale już pomniejsze będą musiały zainteresować się projektem Subregionu Zachodniego czyli sieci radiowej wimax, którą ten planuje w przyszłości założyć. To chyba jedyna droga by dotrzeć z internetem do najmniejszych wsi w powiecie - tłumaczył członkom komisji Lenk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.